Powered By Blogger

1 Eylül 2018 Cumartesi

Küçük Prens kitap yorumu...


     Küçük Prens kitabını bir günde bitirdim. Ne zamandır okumak istiyordum. Arkadaşım Zeynep almış, okumuş. Okumam için de bana verdi. 3 Ağustos Zafer bayramı nedeniyle tatil olduğumuz gün okudum. Büyük bir heyecanla başladım okumaya. Ama umduğumu bulamadım. O öve öve bitiremedikleri kitabı okuduğumda ben övülecek bir tarafını bulamadım. 

Küçük Prens kitap yorumu

     Zeynep’e kitabı geri verdiğim gün, “Ne çabuk da bitirdin?” dedi. “Zaten az sayfaymış. Bir günde bitirdim” dedim. “Eee nasıl buldun?” dedi. “Pek beğenmedim ya” dedim. “Bunu anlamak için birkaç defa daha okumak gerekiyormuş” dedi. İnternetten baktım. Kitaptan hayatımıza yön verecek sözler şeklinde yazılar var. Baktığımda, şunu yapmış. Burdan bunu çıkarmamız gerekir. Bunu yapmış. O zaman, oradan da şunu çıkarmamız gerekir gibi. Ne söyleyecekse bana net olarak söylesin isterim ben. İlerleyen zamanlarda tekrar okumayı düşünüyorum Küçük Prens’i.

Foto kaynak: https://www.pexels.com/photo/bible-black-background-book-chapter-208278/

22 yorum:

 1. Bişi dicem linç edilmessem eğer Küçük prensi bende hiçbir zaman sevemedim ya🙈😂Duygularımız karşılıklı yani çok haklısın bence😂

  YanıtlaSil
 2. Siz aradığınızı bulamadığınızı belitmissiniz. Ben, Küçük Prensi büyüklerin küçüklerden daha çok beğenerek okuduğunu düşünüyorum. Bende beğenerek okudum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkesin beğenisi farklı tabi. Sizin gibi çoğu insan beğenmiş. Ben beğenmedim ya.

   Sil
 3. Popüler kitaplarda hep aynı hissi yaşıyorum ben...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Abi klasiklerde bu durumu yaşıyorum ben. Demek bizim tarzımıza uygun değil.

   Sil
 4. Adını çok duydum ama hiç okumadım. Ayrıca martı jonathan livingston 'u tavsiye ederim. Kesinlikle okumalısın Cem.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen böyle diyorsan okunması gereken bir kitaptır Mustafa.

   Sil
 5. Aslında öhö ben de o kadar övüldüğü için çok olağanüstü bir hikaye beklemiştim ama kısacık ve beklediğimden farklıydı. Kitap olağanüstü olmasa da masal üzerinden gerçek hayatla ilgili mesajlar vermesi çok hoşuma gitmişti. Çok etkili ve güzel sözler vardı. Sonu biraz üzmüştü. Orijinalde çok uzun bir hikayeyken kısaltıla kısaltıla bu hale gelmiş zaten , orijinal halini okumak isterdim :')

  Bu arada yaz sonu blog keşif etkinliğinden geliyorum, benim bloğumda da beklerim :')

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayal kırıklığı oldu benim için de. Hemen takibe alıyorum :)

   Sil
 6. küçük freeeens e herhalde güzel tabiii hıhım bikaç kez okunur hatta yılda bir kere okunabilir, bir deeeeee momo ve pal sokağının çocuklarıııı :) en iyi üçlü bunlaaar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Momo ve Pal Sokağı Çocukları'nı okumam lazım o zaman :)

   Sil
 7. Adını çok dıydum ama okumadım.İyiki okumamışım 😀

  YanıtlaSil
 8. Okuduğum da ben de anlamamıştım.Bir filmi vardı ordan anlamıştım :)) yani gerçekten bir kaç defa okunur öyle çözülür :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onun için ilerleyen zamanlarda bir daha okumak istiyorum :)

   Sil
 9. Hızlı okuma sevdasına bence kendini çok verememişsin :)

  YanıtlaSil
 10. Kitapların ruhu olduğuna inandığımdan mıdır bilinmez bir kitabı herkesin sevmesi gerektiğini ya da kült kabul edildiği için şahane karşılanması gerektiğine inanmayanlardanım. Neticede en başarılı görülen kitapların ruhuna hitap etme zorunluluğu beklenemez. Öyle değil mi?

  YanıtlaSil
 11. Duygulara tercüman :D

  Kötü değil, güzel ama o kadar abartılacak kadar değil bence de :)

  YanıtlaSil