13 Ocak 2020 Pazartesi

Piri Reis'in dünya haritasında Deccal'in yaşadığı ada gösteriliyor mu?


     Piri Reis’in dünya haritasında Deccal’in yaşadığı ada gösteriliyor mu? Öncelikle bu haritanın nasıl çizildiği konusunda birkaç şey söyleyeyim: İnanması güç olsa da değişik fikirler var. Bu denli kapsamlı bir haritayı çizmek için ancak uzaylıların yardımıyla olacağını söyleyenler var. Bunun dışında başka bir iddia ise: Astral seyahat yaparak ancak bu haritayı çizebileceği. Peki kendisi ne diyor bu konuda? 

Piri Reis haritası
foto kaynak: twitter.com
     Denizlerin ve hayvanların dile gelip ona yardım etmeleriyle çizdiğini söylüyor. Deccal meselesine girersek. Fotoğrafta gördüğünüz kırmızı saçlı adam Deccal mi? Bu adamın üzerindeki Arapça ifade de, “Bu canavarın yedi karış boyu vardır. Gözlerinin aralığı bir karıştır” yazıyor. Hemen onun üzerinde ise kırmızı bir ada var. Yoksa Deccal şu an o adada mı? Bu sorular hala gizemini koruyor.

Share:

8 yorum:

 1. tek diye bileceğim şey ilginç :))

  YanıtlaSil
 2. Çok değişik tespitler, bence derinlemesine araştırmışlardır bu konuyu...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke araştırma sonuçlarını da açıklasalar.

   Sil
 3. Hadisi şeriflerde okuduğum kadarıyla fiziksel özellik olarak bir gözünün kör olduğundan bahsediliyor. Hatta bir hadiste üzüm gibi dışarı fırlamış gibi görünüyormuş.
  Birisi Rasulullah efendimize Deccal'i sormuş. Yalancı buyurmuş. Tekrar sorduğunda yine yalancı buyurmuş. Bir kaç kere aynı cevabı vermiş. İnsanları bir şekilde aldatacak. Hz. Allah bizleri muhafaza buyursun. Cennet'i Cehennem; Cehennem'i Cennet olarak göstereceği de söyleniyor. Günümüzde böyle insanlar çok. Kişinin boynuzu, kuyruğu falan yok sonuçta. Böylelerinden Hz. Allah'a sığınırız.

  Bir hadiste de alnında kafir yazdığı bildiriliyordu. Fakat onu kimler görebilecek?
  Hz. Allah'ın kalp gözlerini açtığı kullardan oluruz inşaallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel bilgiler vermişsin Müfred. Yazıdan sonra okuyanlar için çok güzel olacak.

   Sil