Powered By Blogger

12 Eylül 2018 Çarşamba

15 bin liraya İphone alır mısın?


     Normalde sabahları iş yerinde çay içip, simit yerim. Ama hafta başından beri kahvaltı yapıyorum. Bizim Şafak’ın dükkanında kahvaltılık var. Yedi sekiz tane bor camı koymuş masanın üstüne. Zeytin, peynir, salam vs. Sadece 5 lira. Neredeyse işe girdiğimden beri 5 lira. Oda yakında zam yapar herhalde. Eli kulağındadır. Bugün kahvaltı masasının konusu, ülke meseleleriydi. Dolar’daki yükselişi, ekonomiyi falan konuştuk. Ben, Mehmet abi, Sacit ve Şuayip ile. Zamları konuştuk. Ben hemen atladım. “Abi büyük tüp 90’dı 100 lira oldu” dedim. Bu ülkede bazı şeylerin değişmeyeceğini bilerek kalktık masadan.
                                                                  *      
     Molalardan birinde Şafak’ın orada oturmuş çay içiyoruz. Bu arada Şafak, o gün zabıtanın gelmesinden sonra şekerleri artık kapalı veriyor. Ve tek şeker olarak veriyor. Twitter’ı açtım bakıyorum. Gündemde ne var diye. “Yabancı sınırlaması konuşuluyormuş abi” dedim. Şafak’ın yanında çalışan çocuk, “Abi bizim futbolcuların hepsine sınırlama gelsin. Hepsi yabancı olsun. Onlar daha kaliteliler” dedi. Sonra milyon Euro’lar alan Tarık Çamdal vs. isimler zikredildi.
                                                              *         
     Emre Akbaba üzerine de konuştuk. Türkiye’nin yeni Arda’sı dedim ben. Sonuna da ekledim. “Arda gibi sonradan şımarmasa bari” dedim.
          
                               İphone

                                                                 *         
     Bu yazıyı yazdığım sıralarda- şu an saat 23:02- Twitter’ın ikinci sırasında #AppleEvent etiketi ikinci sırada. Apple, yeni telefonlarını tanıtıyor. Millette bir heyecan, bir heyecan. Atılan tivitlerden, yeni çıkan telefonlar hakkında bir şeyler öğrenmeye çalıştım. Bir şey anlayamadım. Nedir, ne değildir bu anlama işini Youtube kanallarına bıraktım. Onlar telefonları inceliyorlar ya. Bir telefonu yakından tanımak için çok iyi oluyor. Bu arada hangi modeli bilmiyorum ama Türkiye’de satışa çıkan İphone’lardan birinin fiyatı 15 bin lira olacakmış. Biri de anket başlatmış. “15 bin ile telefon mu alırsın, bedelli mi yaparsın?” diye. Ne ara aklına geldi bu mübarek. Bizim milletin mizah anlayışını seviyorum ya.
                                                                 *
     Son olarak karma eğitim meselesine değinip yazımı sonlandıracağım. Yine bu konu hakkında biri tivit atmış. “Kabe’de kadın-erkek birlikte tavaf ederken bir şey olmuyor da kız erkek bir arada okuyunca mı bir şey oluyor?” diye. Gerçekten, Kabe’de niye kadınlar ve erkekler birlikte tavaf ediyor?

Foto kaynak: https://www.pexels.com/photo/silver-iphone-on-a-green-grass-191841/

12 yorum:

 1. Şu sıralar çok uzak olduğum gündem konuları... 15 bine de telefon olur muymuş canım!

  YanıtlaSil
 2. 15bin tl...valla kasa kuyruğu olmazsa adımı değiştiririm...sonıphonekapıcılar :)) her yerdeler...ve insan en çok insana yakışır..kadın erkek bir arada olmadığı, eşitlik sağlanmadığı sürece Allah bizim bin belamızı vermeye devam edecektir. NOKTA

  YanıtlaSil
 3. 15 binim olursa dusuncem bu konuyu...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeşim bizde o para olmayacağına göre hiç düşünemeyeceğiz demek ki :)

   Sil
 4. Soruyu hemen cevaplayayım: Almam

  Çoğu kişi 1-2 özelliği dışında hiçbir şeyini kullanmadığı telefonlara onca paralar döküyor, yazık.

  YanıtlaSil
 5. İlköğretim de Karma eğitim almayan çocuklar üniversite de karma eğitime geçecek Kabe de kadın erkek tavaf yapacak metro metrobüs otobüs minübüs herhangi bir kuyruk (bilet satışı vb) feribot deniz otobüsü bütün iş yerleri bankalar okullar resmi daireler de yan yana çalışacak e nasıl olacak bu 18 yaşına kaç göç yaşayarak

  YanıtlaSil
 6. 15 bin tl’m Olsa giderdim şahin marka araba alırdım ne o fiyat �� 2,5 sene önce iPhone 6s ‘ 2500 tl verip içi içini yemiş insanım ben . İnsaf ��

  YanıtlaSil