A101'den telefon alınır mı?


     
A101

    
     Bugüne kadar A101’den elektronik eşya hiç almadım. Bu tarz ürünleri Vatan vb. mağazalardan ya da güvendiğim telefonculardan alıyorum. Geçen gün A101’de kardeşim Samsung’un J7 serisini görmüş. 1000 liraymış. Bana mesaj attı. “A101’den telefon alınır mı? Bu işten anlayanlara bir sorsana” dedi. Bizim çağrı merkezinden önce, A101’de çalışan arkadaşım Ufuk’a döndüm hemen. Durumu anlattım. “Alınır abi. Çakma veya sahte değil. Samsung Türkiye garantili zaten” dedi. “İyi diyorsun yani” dedim. “İyi yani. Telefoncunun veya Vatan’ın sattıklarının aynısı, çakma değil” dedi. “Peki garantilik bir durum olursa ne yapıyoruz?” dedim. “İster aldığın markete götür. İstersen de belgesinin üstünde Samsung teknik servisleri var. Oraya götürürsün” dedi. Telefonu almadık. Ama benim aklıma yattı. Söyledikleri beni tatmin etti. Peki bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünden bana yazabilirsiniz. Ve ayrıca izleyiciler bölümünden de beni takibe alabilirsiniz.

foto kaynak: https://www.pexels.com/photo/smartphone-dark-technology-galaxy-59939/

Yorumlar

 1. Alınır tabii be ya hu! O adamlar da Türkiye distribütörü ile anlaşarak bu kampanyayı yapıyor çünkü. Sabah açılış saatinde orada olman lâzım yoksa kalmıyor A101, Şok ve Bim'de bu tarz ürünler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Oradaki çalışanlarla beraber dükkanı açmak lazım galiba :)

   Sil
 2. A 101 den 2 sene kadar önce ONYO marka tablet almıştım.. 130 tl civarı.. pek kullanışlı değil ekranıda iyi değil ama çok ta fena değil , kamera dandik 2 mp yazıyor ama ütü bile daha iyi resim çeker, hala çalışıyor, wi-fi internete giriyor, çocukların internette oyun ihtiyacını karşılıyor..

  YanıtlayınSil
 3. Orjinalse ve fiyatı da uygunsa alınabilir. Sonuçta diğer mağazalarda fabrikadan alıp satıyor. Değişen ne ki?

  YanıtlayınSil
 4. Biz A101'den klima ve Samsung J5 marka telefon almıştık, kaç yıldır kullanıyoruz hiçbir sıkıntı yaşamadık.

  YanıtlayınSil
 5. Yani alınır çevremde alan insanlar var sıkıntı yaşadıkları durum sadece garanti samsung un garantisi güzel diğer cihazları bilemiycem :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O zaman gönül rahatlığıyla Samsung alabiliriz A101'den.

   Sil
 6. Bu kadar yaygın bir mağaza zincirinin sahte ürün satabileceğini düşünmüyorum. Kolay değil yani o iş. Ben başka bir teknolojik alet almıştım; bir hafta içinde arıza olursa markete getirmemi, daha sonra bir sıkıntı çıkarsa servis noktasına göndermemi söylemişlerdi. Neşeli sevgilerle :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Herkesin A101 konusunda görüşleri olumlu, sizin gibi :)

   Sil
 7. Fiyatı ve özellikleri tatmin ediyorsa alınır. Artık tüm iş yerleri müşteri odaklı oldukları için bir sorun yaşandığında kısa sürede çözüm olacaktır. Kısaca ben üründen emin olursam alırım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. A101'den telefon alınır mı sorusunun cevabının olumsuz olmasını bekliyordum genelde. Meğersem bu konuda A101'e bakış açısı çok iyiymiş.

   Sil
 8. Ben j6 plus alacağım da sizce almalı mıyım?¿

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Arkadaşımın söyledikleri beni tatmin etti. Ama direk size alın veya almayın diyemem. Son karar sizin.

   Sil
  2. Biz aldık bin pişman olduk ekran hep çizik ikinci el durumunda

   Sil
  3. Sizin de söyledikleriniz yer alsın burada istedim. Sonuçta bilgilenmek için bu sayfaya gelenler de görsün.

   Sil
 9. Arkadaşı bir saat almıştı. Normal çıktı

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bazıları memnun bazıları şikayetçi. Belli olmuyor kardeşim.

   Sil
 10. Benim için ürünün garanti kapsamındaki rolü eger bana bu garantiyi veriyorsa sonuçta ismi olan bir market a101 sorun cıkacagını sanmıyorum.

  YanıtlayınSil
 11. Ben a7 2018 aldim 29-08-2019 gayet kulanişli

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Facebook ve İnstagram'da aynı gönderiyi paylaşmak...

Blog sayesinde iş bulmak...

Clubhouse gibi yeni fikirler lazım bize...