Powered By Blogger

5 Eylül 2023 Salı

Filenin Sultanları bile bu ülkeyi birleştiremedi...

Bir tane kadın spiker arkadaşımız, voleybol kadın milli takımımızın şampiyon olması nedeniyle, “Ülkece birleştik. Özlemiştik böyle şeyleri” demiş. Senin gibi düşünmeyi ve gerçekten herkesin amasız bu başarıyı kutlamasını isterdim. Ama maalesef öyle değil. Ebrar Karakurt üzerinden de bu ülke ikiye bölündü. Şampiyonluk üzerinden de bu ülke ikiye bölündü. Gerçekten ne zaman bölünmeyeceğiz biz?

BİR BARDAK ÇAY RESMİ…

Ahmet Ümit’in, Çıplak Ayaklıydı Gece kitabını okuyorum. Kitabın kapağında bir bardak çay resmi var. Kitaba çok yakıştırdım ben bunu. Bir de hayata dair keyifli bir kitap olsaymış daha bir yakışacakmış bir bardak çay resmi.

TÜRK KAHVESİ VE FAL…

Bir tane kız arkadaşım Türk kahvesi içerken foti paylaşmış. “Ee falında ne çıktı?” dedim. “Ben kahve falına bakmam” dedi. Genelde kızlar çok meraklıdır bu fal işlerine. Ben bakmam deyince şaşırdım.

 

10 yorum:

 1. Ebrar Karakurt üzerinden bölünmedi aslında, gerici hareketlere teşebbüs edenler yüzünden bölündü. Ama tabi kızlar kazanarak bizlere gurur yaşattılar ve sustular.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bölünmeye yer arıyoruz zaten biz. Evet, gururlandık.

   Sil
 2. Kendileri sütten çıkmış ak kaşık oldukları için Ebrar 'a laf ediyorlar, hadsizler. Bence gayette Türk milleti için gurur kaynağı oldular, herkesi bir araya getirdiler. Benim gördüğüm öyle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kimse kimseyi yargılamamalı ama işte. Bizim için gurur kaynağı oldular kesinlikle.

   Sil
 3. Gerçekten ne zaman bölünmeyeceğiz diye bende düşünmedim değil...
  Ahmet Ümit'in bu kitabını okumamıştım bir bakayım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bölünmek bizim ruhumuzda var galiba. Bakalım beğenecek misin.

   Sil
 4. ebrar ın başını yiycekler yaa.

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel bir başarı ve gurur var, ne yazık ki bu güzel haberi çirkinleştirmeye çalışan insanlar var ülkemizde:( Çok üzücü ülkenin geldiği durum.
  Çok güzel bir gurur, mutluluk yaşattılar, çok mutlu oldum:)))
  Fal işleri karışık bazen korkutucu olabiliyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel ve mutluluk verici bir başarı :) Fala inanma falsız da kalma demişler :)

   Sil