Powered By Blogger

9 Eylül 2023 Cumartesi

Dilek Taşı dizisi hakkında ilk izlenimlerim...

Dilek Taşı dizisinin ilk bölümünün tekrarı vardı kanal D’de. Biraz izledim. Kahramanımız hapishanede tekme tokat dayak yiyor. Üstü başı perişan halde. Ama dişleri bembeyaz. Böyle bir şey olabilir mi? Ekipten hiç kimse buna dikkat etmiyor mu? Her sahnede dizi hakkındaki olumsuz düşüncem arttı da arttı. Diziyi beğenmedim yani. Devam edeceğini de düşünmüyorum. Birkaç bölüm sonra final yapar.

CİNAYETLERİ ÇÖZEN BİR BAŞKOMİSER YOK…

Ahmet Ümit’in, Çıplak Ayaklıydı Gece kitabını bitirdim. Kitaptaki tüm hikayelerin 12 Eylül döneminde yaşanan olaylara ilişkin olacağını düşünmüştüm. Ama alakası yok. İç ısıtan hikayeler de var. Bildiğimiz Ahmet Ümit hikayeciliğinin dışında hikayeler. Polisiye hikayeler yok. Nevzat Başkomiser yok yani. Kitabı okuyacaklara önden duyurulur.

6 yorum:

 1. Nevzat Komserimin de yeri ayrı hani. :D

  Diziyi izlemedim ama ilk bölüme bir bakarım, dönem dizilerini sevmiyorum nedense ben içim daralıyor izlerken.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nevzat Komiser olmadan olmuyor :)
   İyi yapılırsa severim aslında ben dönem dizilerini. Ama buna ısınamadım. Seversen yazarsın :)

   Sil
 2. Diziye biraz ben de baktım. Şiddet ve dram yükü benim limitimi aştı. Salih Bademci'nin eşsiz performansına sözüm yok elbette.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şiddet ve dramdan daha çok benim için inandırıcılık sorunu vardı. Senin görüşüne saygı duymakla beraber Salih Bademci çok büyütülmeye çalışıyor bence :)

   Sil
 3. dilek taşı, ismi dram dizisi gibi duruyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim dizilerde dram olmadan olmaz biliyorsun Deep :)

   Sil