Powered By Blogger

27 Haziran 2023 Salı

Bayram harçlıkları...

*Doğu Demirkol’un, dizisinde geçen “Ebu Huzeyfe” kısacık bölümü Twitter’da çok paylaşıldı. Doğu Demirkol’un bu bölümde sahabeler ile dalga geçtiği söyleniyor. Peki ya sizce?

*Twitter’da, Taci Kalkavan adlı hesap, “Bayram harçlıkları ne kadar olacak? Kaç paraya ne alınır artık basmıyor kafa. Yeğenlerden küfür yemeyelim şimdi” demiş. Gerçekten bayram harçlıkları da sorun bu ekonomik şartlarda. Taci Abi, küfür etmezler merak etme, ortam belli.

*Bugün arefe günü. Yarın Kurban Bayramı’nın birinci günü.

*Ekmek almaya gittim sabah. Annem limon da al dedi. Üç yere baktım yok. En sonunda bir manavda buldum.

*Şimdi ya da Asla filmini izledim.

*Yaz için kitap önerilerine denk geldikçe İnstagram’da kaydediyorum.

*Seni Dinleyen Biri kitabına devam ediyorum.

*Candan arkadaş olsanız da okulunuz ya da işiniz bitince bir daha eskisi gibi görüşemiyorsunuz. Hayat savuruyor sizi başka başka yerlere.

*Kurban Bayramı geldi ya. Millet sabah yiyeceği kavurmanın hayalini kuruyor. Ama ben sevmem kavurmayı.

*Şeyma Yolda YouTube kanalında Şeyma’nın, İran gezisini izliyorum. Daha bitmedi videolar.

*Podcast yayını dinledim birkaç tane. Podcast’in kendi içinde farklı bir yanı var. Hoşuma gitti. Blogdaki gibi ondaki kanalları da takip edebiliyorsun. Ben birkaç kanalı takip etmeye başladım bile.

*İbnü’l Arabi hakkında birkaç video izledim dün. Kimisi kafir diyor, kimisi din bilgini. Farklı farklı görüşler var hakkında.

*Bu arada Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Bey ile İbnü’l Arabi’nin sohbetleri var. Ama hiçbir kaynakta bu ikilinin bir araya geldiği yazmıyormuş.

*Twitter’da kedi yıkama videolarına denk geliyorum. Kediler yıkanmayı sevmez. Hayvana eziyet ediyorsunuz. Veteriner yıkanması gerekir demedikçe kedileri yıkamamak lazım.

*Titan denizaltısında hayatını kaybedenlerin bu kadar gündem olmasına tepki gösterenler var. Günde bilmem kaç göçmen ölürken onların bu kadar haber olmaması vicdanları yaralıyor.

*Bir tane Türk YouTuber, Suriye’ye gitmiş. Dışardan kimseyi sokmuyorlar sanıyordum. Meğer girilebiliyormuş.

*Bazı ilçeleri, il yapacaklarmış. İl sayısı 100’e çıkacakmış. Gerçekten böyle bir şeye ihtiyaç var mı?

*İstanbul’da, Arefe günü yani bugün trafik yoğunluğu %2’miş. “İstanbul’u bayramda gezeceksin” diyenler doğru söylüyorlarmış demek ki.

 

18 yorum:

 1. Ben de bu aralar gezgin videoları izlemeye başladım, Şeyma'yı bilmiyordum şimdi bakacağım. Benim favorim Berkoo. Samimi olduğu için seviyorum. Reklam kokan, para ve takipçi için çekilenleri hemen bırakıyorum.


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Berkoo'yu da ben de senden duydum. Ben de onu izleyeyim o zaman :)

   Sil
 2. Güncelleme; baktım şimdi Bu Şeyma uzak doğuda bir yerde Berkoo ile karşılaşıp bir videoda yer almıştı, hatırladım bakınca, izliyorum şimdi İran'ı, teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, beraber video çekmişler. İzleyeceğim ben de onları. İyi seyirler :)

   Sil
 3. Bayramda harçlık vermek zorlaştı artık...İstanbul'un bayramda boşalan halini hep sevmişimdir:)Şeyma Yolda programına bakarım bir ara... İyi bayramlar bu arada.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Harçlık işi zor gerçekten. Boş İstanbul'u herkes seviyor herhalde :) Şeyma'yı sevecek misiniz bakalım. İyi bayramlar :)

   Sil
 4. Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkürler hocam. Hayırlı bayramlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorum için ben teşekkür ederim. İyi bayramlar :)

   Sil
 5. hımm bayram harçlığı farzdır diye yorum dapmıştım ayolcum :)

  YanıtlaSil
 6. Kediler yıkanmayı hiç sevmez evet, aksi bir şey olmadıkça yıkanmaması gerekiyor. Şimdi Ya Da Asla filmi çok güzeldir, izlemeyenlere tavsiye ederim:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kediler sudan nefret ediyor :) Onu yeni izledim, güzeldi :)

   Sil
 7. Yeterince ilimiz var diye düşünüyorum ama hangi fikrimiz dikkate alındı ki bu alınsın.

  YanıtlaSil