Tam kapanma başlamadan...

12 yorum

     Herkesin ağzında bir tam kapanma lafı. Sanki çoğumuz buna seviniyormuşuz gibi. -Böyle söylediğime bakmayın. Ben sevindim açıkçası. Bu olması gerekendi- Konuşmalarımızdan, sosyal medya paylaşımlarımıza kadar her yerde. “Son kez buluşalım/görüşelimlerden ”, Tam kapanma olmadan son İnstagram paylaşımlarına kadar.

koronavirüs
foto kaynak: unsplash.com

KENDİ AŞIMIZI BİTİRSEK ARTIK…  

     Yakında Rusya’dan da Sputnik aşısı alacakmışız. Peki biz kendi yerli aşımızı ne zaman kullanmaya başlayacağız? Bizim aşıyı tamamlama aşamamız neden bu kadar uzun sürdü? Yerli aşımızı artık tamamlasak da kimseye muhtaç olmasak.

BU ADAMIN AMACI NE?

     Koronavirüs ortaya çıktığından beri ismini devamlı duyduğumuz Bill Gates bu sefer de Trakya’dan toprak almaya başlamış. Bu adamın aklında kim bilir yine ne tilkilikler var? Umarım devletimiz bunun takibini yapıyordur.

DİĞER YAZILARIM…

*Güneşi görünce niye hapşırıyorum?

*Taze balık nasıl anlaşılır?

    

Yaşamdan Yazılar
Sizin gibi yazmayı seven bir Blogger. Yazılarımı okuyup beni daha yakından tanımak istersen bloğuma beklerim.

Benzer Yazılarım

12 yorum

 1. Bill Gates bu arada bildiğim kadarıyla kripto meselesine daha doğrusu bitcoine de karşıydı :) Belki yakında bu yatırım ağına Bezos da katılır..

  YanıtlaSil
 2. Dün bir aşının -kimindi hatırlayamadım ama Sinovac'dı galiba- Türkiye'de de üretilmesi için "teknoloji ithali"nin yapılacağını duydu bu kulaklar.. Yerli aşıdan pek bir beklentim kalmadı açıkçası.

  YanıtlaSil
 3. Bana kalırsa tam kapanmanın olması gerekiyordu hatta ilk başta uzuuuun bir kapanma olsaydı belki biraz daha iyi olurdu ne bileyim. Bu konuda ne diyeceğimi de şaşırdım :D
  Ancak birçok insan kapanmadan önce kalabalık ortamlarda gününü gün etti.
  Hasta olup kapanmayı tercih ettiler diyebilir miyiz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diyebiliriz tabi ki. Zamanında yapmadık şimdi bıçak kemiğe dayandı. Umarım bu tam kapanma vaka sayısını baya bir düşürür.

   Sil
 4. Vallahi hocam ben üzülenlerdenim.. Çok geziyordum ama hep dikkatli ve çevreme saygılı, bilinçli davrandım.. Ama tam kapanmadan nasibimi aldım bende :-)) Bill Gates in su ile ilgili bir belgeselini izlemiştim Netflix de... O günden sonra çok kıllandım kendisine :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocam sen demek gezmek demek :) O yüzden senin üzülmene kimse bir şey diyemez. Ben de bayadır kıllanıyorum kendisine :)

   Sil
 5. Herkes memleketlerine hücum etmiş. Kapanma bir işe yarayacak gibi durmuyor bu durumda. Bir şey olurda hepten oralarda kalırız diye çekinmiyor insanlar.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder