6 Nisan 2021 Salı

30 sayfa mektup yazmak...

 

mektup yazmak
foto kaynak: unsplash.com

     İnci Aral’ın Tedx konuşmasını dinledim. Bir zamanlar arkadaşına tam 30 sayfaya ulaşan mektuplar yazarmış. Tam, “İnsan 30 sayfalık mektupta ne yazabilir ki?” diye sormuşken, mektuplarda hikayelerinin de olduğunu söyledi. Ben de böyle uzun uzun mektuplar yazmak isterdim. Çok imrendim doğrusu.  

*10 yaşıma mektup yazdım...

*Küçük bir kitapçı dükkanın olacak...

18 yorum:


 1. Evet bunu biliyordum Cem, harika gerçekten. Bunun altında yatan pek çok şey olmalı: yetenek, iştiyak, tutku, sevgi...

  YanıtlaSil
 2. Biz mektup yazma dönemine yetiştik. Ama 30 sayfa yazmadım hiç. Eskiden telefon yokken belki yapılabilirdi. Bizim zamanımızda mektuplar 10 günde ancak gidiyordu. Eski dönemlerde daha uzun sürüyordur. O zaman da yazılacak şeyler çoğalır. Mesela bu kadar kitap basılmadığı zamanları düşünelim. İnsanlar hikayelerini de mektuplarla paylaşabilir.

  O kadar sık iletişim kuruyoruz ki insanlarla bazen bıktırıyor da doğrusu.

  YanıtlaSil
 3. Ben ün8ve5sitedeyken 8 ila 10 sayfa yazardım:))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maşallah :) Güzel yazı yazman o günlerden miras demek ki.

   Sil
 4. Hocam kimse duymasın benim de bir tek kalemde onlarca, toplandığında binlerce sayfa eden mektuplarım var :-))

  YanıtlaSil
 5. sen de uzun mesajlar yazarsın :)

  YanıtlaSil
 6. Merak ettim, konuşmayı izliyorum şimdi :)

  YanıtlaSil
 7. Mektup yazmayı severdim. Ortaokulda falan uzaktaki arkadaşlara yazdığım oldu. Bir kere bir etkinliğe katılıp Kore' deki bir okula bile mektup gönderdim. Ama cevap hiç gelmedi. :/ :))

  YanıtlaSil
 8. Demek ki gerçekten yakın olduğu birisiymiş. Keşke öyle mektuplar yazmak için beni harekete geçirecek bir arkadaşım olsaydı. Yazsak okumaz da kimse :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blog yazısı zor okunuyor mektubu hiç okumazlar dediğin gibi :)

   Sil
 9. O mektubu yazacak ve değer vererek okuyacak arkadaş da lazım. Kişinin paylaşabileceği bir arkadaşı olduktan sonra yazılabilir:)

  YanıtlaSil