Pazarlara hücum...

     Kardeşim, Salı pazarına gitti bugün. Çok kalabalıkmış. Bu 17 gün boyunca Pazar kurulmayacakmış tam kapanmadan dolayı. Ama marketler açık olacak. Yani pazarcı kazanamayacak ama marketler kazanacak. Yanlış mı düşünüyorum? Bu haksızlık değil mi? Yoksa çok mu ön yargılıyım?

koronavirüs
foto kaynak: unsplash.com

YARDIMSIZ TAM KAPANMA…

     Bir de 17 gün boyunca bu kapanmadan dolayı vatandaşa maddi yardım yapmama konusu var. Sosyal medyada çok paylaşılıyor. “Millet oturup taş mı yiyecek?” diye. Bu yardımlar konusunda sınıfta kaldığımızı söylesek yanlış olmaz sanırım.

KÖŞEYİ DÖNEYİM MERAKIMIZ…

     Biz Türk milleti olarak kısa yoldan para kazanma ve köşeyi dönme meraklısıyız. Bu merakımız nedeniyle daha çok dolandırılma vakalarına şahitlik edeceğiz. Yani bu Thodex olayı ne ilkti ne de son olacak.

DİĞER YAZILARIM…

*Okan Bayülgen seslendirme yapmak için yaratılmış…

*Karikatür defterim vardı bir zamanlar…

 

Yorumlar

 1. Hocam bende bir cesaret berbere gittim bugün:-)) Adam telefonla randevu almaktan beni doğru düzgün traş yapamadı:-)) Aynalara küstüm:-)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hocam en kısa sürede aynalarla barışırsın umarım :)

   Sil

 2. Bayram öncesi alışverişi adeta...

  YanıtlayınSil
 3. Ben neredeyse bir yıldır pazara uğramam. Çünkü insanlar çok içiçe, aynı tezgahın başına yığılıyor. Pazarlar bulaş kaynağı bence her ne kadar açık havada olsa da. Tabi bu büyükşehir pazarları için geçerli. Küçük yerlere bir şey diyemeyeceğim. Haftada bir gün olunca herkes hücum ediyor. Keşke bir zamanlar olduğu gibi her gün açık halk pazarları olsa. Marketlerin en azından sakin zamanında gidebilme şansımız var, markeler arası seçme şansı var üstelik.

  YanıtlayınSil
 4. Yardımsız kapatma da bir garip 🙄

  YanıtlayınSil
 5. kapanmaz bizim millet yaaa, zaten işe giden gidecek, diğer herkes de markete fırına gidiyom diye çıkıcak evden :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Deep sen de mi markete gidiyorum diye çıkıyorsun evden yoksa :)

   Sil
 6. İçki satan şahıslar da şikayet ediyordu, bu dönemde satamayacakları için. Çoluk çocuklarına nasıl ekmek götüreceklermiş. Hz. Allah'tan bir ikaz bunlar ama anlayan yok. Haram parayla doyurulan çocuklardan millete ne hayır gelir.

  YanıtlayınSil
 7. Pazarlar konusunda ben de ne desem bilmiyorum. :/ Haksızlık oluyor tabii, açık olsa nasıl olur, insanlar nasıl tepki verir bilmiyorum. Yine kuralına uygun davranılmaz gibi.
  Yardım yapmama konusuna hiç girmiyorum. Kalemine sağlık :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bizim millet kurallara yine uymazdı doğru söylüyorsun. Yorumun için çok teşekkürler :)

   Sil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Osmanlı'nın doğuşu:Merhaba Söğüt

Facebook ve İnstagram'da aynı gönderiyi paylaşmak...

İstanbul'dan kaçış...