Powered By Blogger

20 Ağustos 2023 Pazar

Celal Şengör, İlber Ortaylı hakkında neler söyledi?

Celal Şengör, İlber Ortaylı hakkında harika şeyler söylemiş. İlber Ortaylı’nın büyük bir adam olduğunu, yurt dışında bile böyle bir adam görmediğini ve muhteşem bir adam olduğunu söylemiş. Celal Şengör’ün, İlber Hoca hayranlığı hoşuma gidiyor.

SÜPÜRGE İLE ADAM DÖVMEYE ÇALIŞAN UZAYLI…

Televizyonda, Kolonya Cumhuriyeti adında bir Türk filmi vardı. Bir bölümünü izledik. İzlediğimiz bölümde uzaylı geliyor. Uzaylı ile kavga ediyorlar. Uzaylı, süpürge ile karşıdaki adama dalmaya çalışıyor. Tam Türk mizahı.

İPHONE HAYALLERİ SUYA DÜŞTÜ…

Sözde ilk defa cep telefonu alacak üniversite öğrencileri indirimli alacaklardı cep telefonlarını. Millet, İphone’u ucuza alacağı için seviniyordu. Meğer işin aslı öyle değilmiş. Türkiye’de üretilen telefonlar için geçerliymiş bu indirim. Casper, Vestel’in ürettiği telefonlar falan için.

KEDİLERİN VATANI ÜLKEMİZMİŞ…

DNA analizleri yapılmış. Buna göre kedilerin ana vatanının Türkiye olduğu kanıtlanmış. Bir kedisever olarak bu habere çok sevindim.

 

8 yorum:

 1. Kedi haberini sizin hesabınızda görmüştüm, ilginçmiş :)

  YanıtlaSil
 2. sokaklarda kedi köpek olmasa ne güzel olacak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu konuda farklı düşünüyoruz Deep. Kedi, köpek olmadan sokak mı olur :)

   Sil
 3. Kediler candır:))) Gözlerimden kalpler çıkıyor kedileri görünce, genel olarak hayvanları görünce aşırı mutlu oluyorum:))) Hep olsun hayvanlar:)))

  YanıtlaSil
 4. İnanırım bizim mahallede insandan çok kedi yaşıyor. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kedi nüfusu, bu ülkedeki insanlardan fazladır diyebiliriz o zaman :) Böyle olmayan mahalle yoktur genelde çünkü :)

   Sil