Yangınlar bir yandan nefret söylemleri bir yandan...

     Psikolojimi bozan ve eminim sadece benim değil, şu ülkedeki herkesin psikolojisini bozan şeylerden biri de, sosyal medya üzerinden insanların birbirini suçlaması. Muhalif ve yandaşların birbirlerine hakaret etmeleri. Sıradan insanların bile bu nefret söyleminin içine girmek durumunda kalmaları. Okuduklarım çok yaralıyor beni.

YANAN ORMAN GÖRMEK…   

     Psikolojimi bozan diğer bir şey de, İnstagram’a her girdiğimde yanan orman görüntüleri görmek. Artık bitse şu yangınlar. “Ağustosa değil de eylüle girmiş olsaydık” diyorum. Hiç değilse sıcaklar azalırdı da yangınların sönmesinde bir faydası olurdu.

BU YANGINLAR ANCAK BÖYLE Mİ BİTECEK?

          Korkum ne biliyor musunuz: Yangın söndürme işini beceremeyeceğiz ve bir tane bile yanmamış ağaç ve yanmamış yeşillik kalmayacak. Yanacak bir şey kalmayınca da bitecek bu yangınlar.

Yorumlar

 1. Sosyal medyayı bıraktım iyice. Herkes her konuda tartışıyor ancak. Onların paylaşımlarından habersiz olmakla bir şey kaybetmem.
  Yangınlar hiç bitmeyecek gibi gelse de bir gün bitecek. Yeniden ağaçlandırma çalışmalarına hemen geçilmeli. Dünyanın pek çok yerinde de devam ediyor yangınlar. Bazen acaba artık kıyamet mi kopacak diye düşünmeden edemiyorum. Son yıllarda felaketler giderek artıyor. Yaşayacak bir dünya kalmayacak elimizde.

  YanıtlaSil
 2. Böyle durumlarda hep birbirine karşıt gruplar oluyor zaten. Ama öncelik olmamalı bu, önceliğimiz yangınları söndürme işi olmalı, herkes bu konuda bir olmalı. ondan sonra insanlar birbiriyle tartışıp diğer konuları düşünmeli... Herkes çok yıprandı eminim ki... Psikolojimiz alt üst oldu gerçekten...

  YanıtlaSil
 3. Ortada olağanüstü bir durum var. Bu sebepten insanların birbirini suçlamayı bırakıp ne yapılabilir ona bakması lazım. Herkesi günahı kendine. İbret alınacak çok şey var. Çok dua etmek lazım. Afet duaları var. Onları okumak lazım.

  Eski yazımı tekrardan yayınladım.

  https://sahihhikayeler.blogspot.com/2020/03/bela-ve-musibet-icin-dua.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birbirimizin ayağını bu kadar kaydırmaya çalışırken iyi buralara kadar gelmiş bu ülke.

   Sil
 4. Ormanlar, hayvanlar. Hele hayvanları gördükçe kahroluyor insan.

  YanıtlaSil
 5. Bulunduğum civarda birçok yer yandı, tez zamanda biter inşallah.

  YanıtlaSil
 6. Böyle zamanlarda herkes gergin ve stresli oluyor anlayabiliyorum. Ancak yardım bağışı yapıldı diye laf edeni, hakaret edeni gördüm. Bunu anlamak mümkün değil. Bir arada olmamız gerekirken sürekli ayrı düşüyoruz. Herkes birbirini eleştiriyor. Herkes bir yarış içinde. Umarım şu yangınlar bir an önce TAMAMEN söner.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yangınlarla beraber bizlerdeki nefret ateşi de söner umarım :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Piri Reis'in dünya haritasında Deccal'in yaşadığı ada gösteriliyor mu?

Kim Milyoner Olmak İster'deki, aşk nedir sorusu?

A101'den telefon alınır mı?