1 Ağustos 2021 Pazar

Ormanlar yanmıyormuş gibi çek kanka...

     Ülkenin dört bir yanında, ülkenin ormanları yanarken, İnstagram’dan insanların sanki hiçbir şey yokmuşçasına paylaşımlar yapmasına üzülüyorum. Sen bu ülkenin insanı değil misin? Ormanlar yanıyor, insanlar ölüyor, hayvanlar ölüyor. Bunlar senin için önemli değil mi? İnsan ülkesine karşı böyle vurdumduymazlık içerisinde olabilir mi? Biraz olsun hassasiyet.

HER AY AŞI OLMAYA MI VARACAK BU İŞİN SONU?

     Amerika’da yapılan araştırmalara göre korona, birkaç mutasyon daha geçirirse aşıların koruyuculuk oranı tamamen ortadan kalkabilirmiş. Galiba bu işin sonu, her ay ya da birkaç ayda bir aşı olmaya kadar gidecek. İkinci, üçüncü doz derken rakamlar alıp yürüyebilir. Ve şöyle diyaloglara da şahit olabiliriz. “Ben onuncu doz aşımı oldum. Sen kaçıncı dozdasın?”

16 yorum:

 1. Duyarlılık olmalı elbette ancak ben sadece sosyal medyada duyarlı olduğunu göstermek için yangınlara dair durmadan paylaşım yapanları da samimi bulmuyorum. Belki pek çoğunun düşüncesi iyidir ancak iki paylaşım yapılıyor sonra unutuluyor. O yüzden kimin ne paylaştığıyla ilgilenmiyorum. Her şey göründüğü gibi olmayabilir. Aşı konusu da bilmiyorum artık. Aşı bulununca her şey bitecek, kurtulucaz gibi konuşuluyordu. Bir şeyin değiştiği yok. Alışılıyor sadece o kadar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bugün yine sosyal medyada bu yangınlar unutmayalım diye bir kampanya başlatıldı. İnşallah unutmayız. Evet, aşı bulundu. Değişen bir şey yok. Koronalı devam edecek yıllar var önümüzdeki demek ki.

   Sil
 2. Her ay aşı mı? 🙄 Daha bu şekline güvenemiyoruz her ay kim yaptırır?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer dediğim gibi olursa kimse yaptırmaz herhalde.

   Sil
 3. Madem bir işe yaramıyor olmaya da gerek yok o zaman.

  YanıtlaSil
 4. bu sene bir daha olmayız artık :)

  YanıtlaSil
 5. Bu gidiş nereye dedirtiyor yaşananlar...

  YanıtlaSil
 6. Dağda yangın insanlar denize girmeye devam ediyor. Bu ne rahatlık bu ne sorumsuzluk

  YanıtlaSil
 7. Hayat durmuş değil herkes hayatına devam ediyor etmeli de elbette ancak ortalık duman olmuşken insanların "eğlenirken" paylaşım yapmaları beni rahatsız ediyor. Üstelik böyle bir zamanda sosyal medya üzerinden paylaşım yapmak önemli. Duygu durumundan çok yardım çağrılarından bahsediyorum.
  Sürekli aşı olma fikri korkunç ama bu durumda da ne yapılır bilemiyorum. Kalemine sağlık!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir fotoğraf vardı. Karşıda orman yanıyor insanlar yemek yiyordu. Enteresan bir fotoğraftı. Korona gerçekten ne olacak bilen yok. Senin de yorumuna sağlık.

   Sil
 8. Vallahi hocam 2 den sonrayı pek düşünmüyorum ama dediğin gibi olursa, zombi oluncaya kadar devam :-))

  YanıtlaSil