Powered By Blogger

4 Ağustos 2021 Çarşamba

Direk cinayetle başlayan kitap...

     Ahmet Ümit’in, Kar Kokusu kitabına başladım. 100’üncü sayfaya geldim ama güzel mi değil mi, çözemedim. Kitabımız direk cinayetle başladı bu arada. Karların üstünde bir ceset. Karlar erimeden katil bulunacak mı bakalım.

BU FİLM İZLENİR Mİ?

     Katil, ceset demişken dün akşam Atv’de, Doğu Ekspresinde Cinayet adlı bir film vardı ama izleyemedim. İzleyen varsa aranızda, izlediğime değecek bir film mi? Eğer yorumlarınız olumlu olursa izlemeyi düşünüyorum.

SABAHLARI TATLI BİR YOĞUNLUK…

     Saat 10:00 gibi kütüphaneye gittim. Ama o saatte bile hava çok sıcaktı. Sabah sabah gitmişken, eve simit almadan dönmek olmazdı. Sabahları lokantaların ve pastanelerin o yoğunluğunu seviyorum. Yeni bir günün başladığının habercisi o yoğunluk. Tatlı bir yoğunluk.

10 yorum:

 1. Ahmet Ümit' ten sadece bir kitap okudum. O da cinayetliydi. Çok beğendim diyemem ben de. Sisle Gelen Yolcu, Aklından Bir Sayı Tut tarzı kitapları daha güzel buluyorum. :)
  Dün o filmi ben de izleyecektim, unutmuşum.
  Kahvaltıda simite kimse hayır diyemez. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Polisiye seviyorsan Ahmet Ümit kitaplarını seversin :) Filmi gördüm ama izleme imkanım yoktu. Ben de size sorayım dedim :) Kahvaltı da simit fırsatını kaçırmadım ben de :)

   Sil
 2. Doğu Ekspresinde Cinayet fena değildi. Arada çerezlik gidecek türden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam tahmin ettiğim gibi. Bilgi için teşekkürler :)

   Sil
 3. Agatha'nın kitabı mıydı hatırlayamadım. Olabilir :) Bence roman okumayı denemelisin. Çok karakterli olmayanlarından :)

  YanıtlaSil
 4. doğu ekspresi iki tane versiyonu var, biri eski diğeri yeni, ikisi de iyi ama ilki daha iyi :) bir de çok ilginç hiç beklenmedik bir sürpriz var :) agatha nın en iyi romanlarından :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Agatha'nın okumadığı kitaplarından Deep :) Ama kitabı okurken bu dediğini hatırlayacağım.

   Sil
 5. Eğer film, kitaptan uyarlamaysa kitabı okumayı tercih ederim ben :)

  YanıtlaSil
 6. O zaman kitabını okuyorum ben :)

  YanıtlaSil
 7. Sinemada iyi film var mı ki bu aralar :) İzlemedim ama televizyonda bir daha çıkınca izleyeceğim :)

  YanıtlaSil