25 Ağustos 2021 Çarşamba

Psikolojim o filmi kaldıracak durumda değildi...

     Bu akşam TRT 1’de, Müslüm filmi vardı. Ama ben filmi izleyecek psikolojide değildim. Bizimkiler izledi. Evet, şimdiye kadar bir kere olsun izlemedim bu filmi. Ne zaman yine televizyonda denk gelirsem ve psikolojim uygun olursa, o zaman izlerim.

BAMYA…

     Bizimkiler bamya yapmışlar. Hiç aram olmamasına rağmen birkaç tane aldım göz hakkı olarak. Patates ve patlıcanlarından da alıyorum bak. Türlü gibi yapıyor onu bizimkiler.

AZİMLİ BİR ÖĞRETMENİN HİKAYESİ…

     Geçtiğimiz günlerde yine TRT 1’de Hıçkırık adında bir Hint filmi vardır. Devamlı hıçkıran bir öğretmenin filmi. Onu izleyememiştim. İlk fırsatta onu izlemeyi düşünüyorum. Her zaman azimli insanları sevmişimdir. Böyle filmleri izlemek de yaşama sevinci veriyor insana.

14 yorum:

 1. Müslüm’ü ben de hala izlemedim ve merak ediyorum aslında..

  YanıtlaSil
 2. Müslüm' ü ben de izlemedim, merak da etmiyorum gerçi. Hıçkırık güzeldi, o film ara ara çıkıyor TRT' de. Örnek alınacak çok şey var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ilk defa denk geldim. Yine çıkarsa muhakkak izleyeceğim.

   Sil
 3. hıçkırık nefis yaaa birkaç kez izledim :) bamya bayılırım, dün akşam yapmıştım ben da :)

  YanıtlaSil
 4. Müslüm filmini izlemedim ben de ve izlemeyi düşünmüyorum, zaten izleyenlerden dinlemiştim vizyona girdiğinde.

  YanıtlaSil
 5. Hocam bizde de vardı Müslüm ama ben daha önce izlediğim için ikinci turu kaldıramadım:)) Bu arada bamyanın tadını hiç bilmiyorum desem:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İkinci tur, depresyon olur. Hocam, bamya denemelisin :)

   Sil
 6. Biz sinemada izlemiştik Müslüm'ü. Başka filme gitmiştik ama bir şeyler olmuştu anlık kararla girivermiştik Müslüm'e :) Sebze yemeklerinin her türlüsünü çok severim. Ya Egeli genlerim devreye giriyor bu konuda ya da bilmiyorum :) Hıçkırık filmini de biraz izlemiştim. Oradaki öğretmenin tourette sendromu vardı. Yani devamlı tekrarlayan ani hareketler ve seslerle oluşan tiklermiş. Ben de detaylı olarak bilmiyorum ama kabaca böyle bir hastalık. İlham verici olması açısından güzel bir konu işlenmiş bence. Ama filmi orta yerinden izlemeye başladığımdan sonuna kadar izlemedim.

  YanıtlaSil
 7. Müslüm ü de hint filmini de izlemesem de olur 😃

  YanıtlaSil