Tekbirle yangın söner mi?

     Yangın tabi ki tekbirle sönmez. Sen yangına su tutmazsan söner mi? Böyle bir şey olabilir mi? Muhalif biri bunu ağzına dolamış. Aklı sıra prim yapacak. Güzel kardeşim. Sen de bal gibi biliyorsun. Okumuş yazmış insansın. Allah böyle bir şey ister mi kulundan? Sen söndürmek için çaba göstereceksin. Elinden geleni yapacaksın. Üzerine düşen her şeyi yaptıktan sonra tekbir getireceksin. İşte o zaman tekbirin anlamı olur. Böyle boş boş yorumlar yapıp insanları dinden bir de sizler soğutmayın.

BU YANGINLARDAKİ HAYIR…

     Her şerde bir hayır vardır derler ya. Bu yangınların hayır tarafı da, yangın söndürecek uçaklarımızın olmamasını öğrenmiş olmamızdı. Bu konuda çok tepki geldi doğal olarak. Bu tepkiler neticesinde umarım uçaklar alınır.

Yorumlar

 1. Her şeyden prim yapmaya çalışan insanlar var gerçekten. Niyetleri belli zaten ciddiye almamak lazım.
  Yangınla ya da doğal afetlerle mücadele için eksiklikler hızla kapatılmalı.

  YanıtlaSil
 2. Hocam ilginç konular.. Beni en çok üzen ise kaç yüzyıllık İslam Dinini, dinimizi son 20 yıldır inançlı görünen yada inançlı insanları temsil ettiğini iddia eden kitle ile bir tutmaları..

  YanıtlaSil
 3. Yangın tekbirle de sönebilir, Allah'ın izniyle. İbrahim aleyhisselamın ateşi nasıl selamet oldu. Ama öyle tekbir getirebilecek var mı bu zamanda? Herhalde yine dönüp kendimize bakmamız lazım. Zaten bu kadar bela ve musibet niye yağıyor üzerimize?

  Rad suresi:
  11. Her insan için önünden ve arkasından takip edenler vardır. Allah'ın emrinden dolayı onu gözetirler. Allah bir kavme verdiğini, o kavim kendisini bozup değiştirmedikçe değiştirmez. Allah bir kavme de kötülük murad etti mi, artık onun geri çevrilmesine de imkan yoktur. Onlar için Allah'dan başka bir veli de bulunmaz.


  YanıtlaSil
 4. cumbaba satsın uçaklarını alsın :)

  YanıtlaSil
 5. Her gün nutkumuzun tutulacağı şeyler oluyor ülkemizde artık.

  YanıtlaSil
 6. Yazılarını şimdi okuyabiliyorum. Güler misin ağlar mısın. Bu konuda halen sinirliyim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek. Ne zaman müsait olursan :) Her konu, olmadık yerlere çekiliyor böyle.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Piri Reis'in dünya haritasında Deccal'in yaşadığı ada gösteriliyor mu?

Kim Milyoner Olmak İster'deki, aşk nedir sorusu?

A101'den telefon alınır mı?