Hafta içini dünya için, hafta sonunu ise kendi için yaşayan şef...

6 yorum

     Şef Arda Türkmen, hafta içini dünya için, hafta sonunu ise kendi için yaşadığını söyledi. Yani onu kesinlikle yemem, bunu kesinlikle yemem gibi bir durumu olmadığını, bir hafta sonu eğer canı çikolata çektiyse yediğini ama abartmamak koşuluyla yediğini söyledi. Her gün, her gün değil. Haftada bir kere. Dengenin çok önemli olduğunu dile getirdi. “Hayat bir dengedir” dedi.

YETENEK Mİ, ÇALIŞMAK MI ÜZERİNE BİR VİDEO…

     Hikmet Anıl Öztekin, YouTube kanalında, bugünkü videosunda yetenek mi yoksa çalışmak mı sorusunun cevabını aramış. Kendisinin bu tür videolarını çok seviyorum. O nedenle zevkle izledim videoyu. Video genelde olduğu gibi çalışmanın, yetenekten daha çok öne çıktığını savunuyor. Bir de bunun gerekçelerini kendisinden dinleyin ve kararınızı ona göre verin.

Yaşamdan Yazılar
Sizin gibi yazmayı seven bir Blogger. Yazılarımı okuyup beni daha yakından tanımak istersen bloğuma beklerim.

Benzer Yazılarım

6 yorum

 1. Cansel Elçin'in bir röportajını okumuştum. Baya eski röportaj ama. Orada da birini referans gösteriyordu, kimdi unuttum. Neyse cevabının içeriğinde yetenek diye bir şeyin olmadığını, çalışarak bir konuda iyi olabileceğine inandığını söylemişti. Bugün kariyerine bakıldığında bu söylediklerini başarmış da görülüyor :) Neyse diyeceğim o ki, elbette ki bazı konularda yatkınlıklar olabilir. Buna yetenek denebilir. Ama çalışma olmazsa o yatkınlık veya yetenek hiçbir işe yaramıyor. Ama yeteneği olmayan bir insan çok çalışarak iyi konuma gelebilir uğraştığı işte. Çalışmak önemli. Ve tabii denge de :) Onu da atlamayalım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cansel Elçin’in söyledikleri Umut veriyor valla İlkay :)

   Sil
  2. Aynen aynen. Ama ne kadar ekmek o kadar köfte de diyor :)

   Sil
  3. O zaman baya bir emek vermemiz lazım :)

   Sil
 2. yetenek denen şey bencesi bişeyi çok istemek :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder