Matrix'in 4'üncü filmi efsaneyi mahvetmesin...


     Matrix’in 4’üncü bölümü geliyormuş. Bu habere hiç sevinmedim. Çünkü bu üçlemelerin peşinden gelen dördüncüler hayal kırıklığı yaratıyor. Bir efsane olmuş. Ve klasikler arasında yerini almış. Bunca yıldan sonra tekrar devam filmi çekmenin ne anlamı var? Devam filmi demişken. Bu devam filmi olmayabilirmiş. 


Video kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=3Gk9gh6oaQg

     Bambaşka bir senaryo ile karşılaşabiliriz yani. Bence bu daha da kötü. Elbette ki başarılı olma ihtimali var. Ama ben yine de devam filmi çekilmemesi gerektiğini düşünüyorum. “İlk üç bölüm harikaydı. Dördüncü bölüm ile Matrix efsanesini mahvetmişler” denmesin sonra.

Film üçlemeleri konusuna daha önce, "Animasyon filmleri" başlıklı yazımda değinmiştim. İstersen o yazımı buradan okuyabilirsin.


Yorumlar

 1. Matrix isim yaptığı için dikkat çekmek adına onun üzerinden ilerliyorlar ama kötü çıkma ihtimali çok çok yüksek çünkü çoğunlukla böyle olmuştur bu.

  YanıtlaSil
 2. Açıkçası yalnızca ilk filmi izlemiştim ama en güzeli de ilki diyorlar, bilemiyorum. Gerçi bir seri çok uzatılınca bir yerden sonra muhakkak bozuyor ve tekrara düşüyor. Bunun aksi örnekler de var tabii ama çoğunluğu hüsran uyandırıyor izleyicide. Umarım güzel bir iş ortaya çıkar da biz de güzel güzel izleriz :)

  YanıtlaSil
 3. Tadında bırakma sözünü çok severim. Hatıralarda güzel kalmak lazım. Şimdi bu 4. filmde beklentiler çok yüksek olacak ve kesin hayal kırıklığı olacak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hatıralarda güzel kalmak sözü çok güzel açıklıyor durumu.

   Sil
 4. ay müthiş haber benceee keanu mu oynuyo kiiii :)

  YanıtlaSil
 5. Bence ilk iki bölüm harikaydı hatta efsaneydi :) ama 3. bölüm benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. İyi bağlayamadılar. Bu yüzden Matrix üçü izledikten sonra, bunu mutlaka toparlamaları gerekiyor ve kesinlikle seriye dördüncüyü eklemeliler demiştim. Bu kez daha iyi olacağını düşünüyorum (ya da umut ediyorum). Güzel olsun lütfen! İyi film izlemek istiyorum artık :))

  YanıtlaSil
 6. Ben sadece 1 izledim hatta 2 ve 3 öldüğünü bile şu an duyuyorum :)))

  YanıtlaSil
 7. Yılda tüm seriyi 1-2 kez izleyen biri olarak 4. Film gelsin hocam. Hızlı öfkeli gibi bir film 6-7-8 diye devam ediyorsa Matrix hayli hayli devam eder ve güzel işler çıkar. Matrix serisinin devamının kötü olma olasılığı yok bence. Tabi bütçe çok önemli.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende merakla bekliyorum 4’üncü filmi. Bakalım ne olacak?

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Facebook ve İnstagram'da aynı gönderiyi paylaşmak...

Osmanlı'nın doğuşu:Merhaba Söğüt

Piri Reis'in dünya haritasında Deccal'in yaşadığı ada gösteriliyor mu?