Powered By Blogger

15 Mayıs 2021 Cumartesi

"Ben aşılıyım" videosu...

     Dün geceden beri Twitter’da konuşulan tek şey: Turizm Bakanlığı’nın hazırlattığı, “Siz eğlenin ben aşı oldum” yazılı maskeler. Bu maskeleri turizm sektörü çalışanları takacakmış.

YİNE BİZİM GÖNLÜMÜZ KIRILDI…

     Turistler de gönül rahatlığıyla tatil yapabileceklermiş. Tabi bu çok büyük bir tepkiye neden oldu. Ve bir süre sonra video yayından kaldırıldı. Salgın döneminin son aylarında yapılan her uygulama biz bu ülkenin vatandaşlarını hep yaraladı.


ben aşılıyım maskesi
foto kaynak: unsplash.com

OLMASI GEREKEN…

     Bu maske uygulaması da yaraladı. Kendimizi, kendi ülkemizde ikinci sınıf vatandaş olarak görür olduk. Bir tanesi Twitter’da, “Asıl aşılanmayan turist ülkeme giremez” şeklinde bir uygulama olması gerektiğini yazmış. Olması gereken de bu. İşin özü: Bu video iktidarın hanesine eksi olarak geçmiştir.

DİĞER YAZILARIM…

*Osmanlı sosyal hayatı 1

*Osmanlı sosyal hayatı 2

*Osmanlı sosyal hayatı 3

 

12 yorum:

 1. büyük ayıp yine, insanını bu kadar ufalayan bir memleket inanılır gibi değil.

  YanıtlaSil
 2. Hocam sosyal medyada neler neler döndü bununla ilgili:-)) Sonuç itibari ile aşağılayıcı... Ama turizm sezonu açıldı, bak gör daha neler olacak...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sosyal medya mizahını çok iyi yapıyor hocam :)

   Sil

 3. Üç kuruş kazanacağız diye haysiyetimizden mi olacağız? Güzel ülkemin güzel insanlarına reva görülen bu durum karşısında gerçekten çok üzüldüm.

  YanıtlaSil
 4. İktidarın eksi hanesine her geçen gün yenileri ekleniyor...

  YanıtlaSil
 5. Biz ne zaman göklere çıkacağız acaba?

  YanıtlaSil
 6. Gün geçtikçe kendi ülkemizde azınlık durumuna düşüyoruz.
  Bir iletişim profesörü de bu reklamda hiçbir aşağılayıcı durum olmadığını, ülkemizin kalkınması için turistleri bu şekilde çekebileceğimizi söylemiş... Bu yorum karşısında daha çok öfkelendim ve şaşırdım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O profesörün gözünü para hırsı bürümüş.

   Sil