1 Eylül 2020 Salı

21 Eylül'de okullar açılmaz çünkü...


     21 Eylül’de okulların açılacağını düşünmüyorum. Çünkü vaka sayısı artmaya başladı. Hem de çok hızlı bir şekilde artmaya başladı. 

     Bunun dışında bir adım daha ileri gidiyorum ve “Sokağa çıkma yasağı kapıda” diyorum. Eylül ayının ortaları ya da ekim başı. 

Yüz yüze eğitim başlıyor mu?
foto kaynak: milliyet.com.tr

     Bu şartlarda yüz yüze eğitim yapmak çok riskli. Bir anda vaka sayısı daha da alıp yürüyebilir. Bence yüz yüze eğitim hayal böyle bir durumda. 

     Herkes evlerinden eğitim görmeye devam. Vakalar öyle bir artmaya başladı ki. İlk dönemi mumla arayabiliriz. 

     Sanki günlük 75 ya da 100 gibi ölüm sayılarına bir anda ulaşacakmışız gibi. Galiba korona ile asıl mücadelemiz şimdi başlıyor. Şimdiden evde nasıl vakit geçireceğimizi düşünmeye başlayalım bence.

12 yorum:

 1. kesinlikle katılıyor tablonun göründüğünden de korkunç olduğunu düşünüyorum ...

  YanıtlaSil
 2. antalya'da hala maske zorunluluğu yok ve insanların %20si maske takıyor. turizm bölgesi diye diye yaktılar bizi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Turizm biter bitmez sokağa çıkma yasakları başlayacak bence.

   Sil
 3. Yasaklar yeniden kapıda gibi geliyor bana da. Yüzyüze eğitime geçiş biraz zor, hatta bayağı zor görünüyor şu an. Çünkü daha vaka sayısını kontrol altına alamamışken okulları açmak hem öğretmeni, hem öğrenciyi, hem veliyi; kısaca herkesi tehlikeye atmak olur.
  Virüs ülkeye ilk girdiğindeki sıkı tedbirler bence yeniden tekrarlanmalı. Şehir dışına çıkış yasakları, hafta sonu yasakları vs.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yasakların eli kulağında bence. Ha bugün, ha yarın.

   Sil
 4. Dünkü ölüm sayısı 47'ydi yanlış hatırlamıyorsam. Zaten vaka sayısı artıştaydı ama ölümlerde de ciddi bir artış var. 20'lerden aşağı düştük derken 50'lere geldik. Bence de malesef ki ikinci dalga kapıda. Halimiz nolacak hiç bilmiyorum. Gerçi kimse bilmiyor ama çok korkutucu ve sinir bozucu artık. Kabak tadı verdi bu durum.

  YanıtlaSil
 5. Okullar açılmaz kolay kolay bence de. Ama şu düğünlere de bir çare bulsunlar. Bu zamanda düğün yapmak nedir kardeşim. Nikah yapın oturun işte. Zaten düğün denen şey bir çok günahı, haramı içermekte. Sünnete uygun düğün yapan mı var?

  YanıtlaSil
 6. Bizim okullar açıldı hem de vakalar artıyorken 🙄

  YanıtlaSil