Kurban değil de kavurma bayramı mı?


     Kurban bayramının vazgeçilmezi olarak kavurma diye haber yapıp durdular televizyonlarda. İşte o haberleri görünce aklımda hemen şu soru belirdi: “Acaba bu kurban değil de kavurma bayramı mı? dedim. 

     Ben kavurmayı pek sevmem. O yüzden bu yapılan haberlere iştahla bakmıyorum. O haberlerin birinde ne kadar zor da olsa, kurban etinin 24 saat dinlendirildikten sonra yenmesi gerektiği söyleniyordu. 

     Bizim millet o kadar bekleyemez. Daha hayvan kesilirken kavurma yapılmaya başlanır. Sabah kahvaltısı falan denmez kavurmayı gömer bizim millet. 

     Koronalı ikinci bayramımız bu. Umarım bir dahaki Ramazan bayramına kadar bu virüs tarih olur. Cümleten Kurban bayramımız mübarek olsun. Var mı sizin de kavurma ile ilgili söyleyecekleriniz?

Yorumlar

 1. eveet harçlık ve kavurma bayramıııı :)

  YanıtlayınSil
 2. Evet bu et işine çok önem veriliyor. Et aşağı, et yukarı. Kurban nerede?

  Kurban yaklaşırken derin dondurucu reklamları da artıyor.

  YanıtlayınSil
 3. Kurban ilk kesildiğinde kavurması yapılır evet ama sünnet olan ciğerini yemektir ilk olarak. 24 saat beklemeden de yenir öyle bir kural yok ancak 24 saat beklense aliyyülala olur lezzet olarak. :)

  YanıtlayınSil
 4. İyi bayramlar. Ben kurban bayramında önceden dolapta olan etleri bile yiyemeyenlerdenim. O kurban etini yemem için de üzerinden en az bir ay geçmesi gerekiyor. Böyle böyle vejetaryen olcam galiba :D

  YanıtlayınSil
 5. sığ gazetecilerin ve editörlerin kıt kafası ve mübarek günün şuurundan uzak gırtlak muhabbeti. ramazanda şeker çikolata lokum kurbanda kavurma sucuk. Allah akıl şuur idrak versin herkese önce televizyonculara
  saygılar

  YanıtlayınSil
 6. Kavurmayı normalde de sevmem ama ilk gün et yemekten nefret ederim. Küçükken el mahkum yiyordum ama büyüdükçe yememeye başladım çünkü etin tadı, kokusu falan midemi bulandırıyor ilk gün. Neyse umarım sonraki bayramlar koronasız geçer. İyi bayramlar dilerim :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İlk gün güzel olmuyor evet. Koronasız bayramlara hep beraber. İyi bayramlar :)

   Sil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Facebook ve İnstagram'da aynı gönderiyi paylaşmak...

Blog sayesinde iş bulmak...

Clubhouse gibi yeni fikirler lazım bize...