Sesimle para kazanıyorum...


     Sesimle para kazanıyorum diye çokça duymuşsunuzdur. Gün gelip benim de böyle söyleyeceğim aklıma gelmezdi. Hayır hayır, şarkıcı değilim. Çağrı merkezinde çalışıyorum. Çağrı merkezinde sürekli telefonla konuşursunuz. Yani bizim de şarkıcılar gibi ekmek kapımız sesimizdir. Sesimize zarar geldiği an bizim için bu meslek bitmiş demektir. Bu sektörde çalışıp boğazında nodül oluşup işi bırakmak zorunda kalanlar oldu.  

     Kiminin ses telleri 8-10 yıl çalışır bir şey olmaz. Kiminin ses telleri bir yılın sonunda haşat olur. Benim de bir ara sesim gitmişti. Konuşurken boğazım ağrıyordu. O gün rapor alıp eve gitmiştim. Zorunlu olmadıkça da konuşmadım. Neyse ki ertesi güne düzeldi. Yani biz çağrı merkezinde çalışanlar da sesimizle para kazanıyoruz. Sesimiz bizim her şeyimiz. İşte tam bu aşamada  şarkıcılarla ortak bir noktada buluşuyoruz.

Yorumlar

 1. Bu kazanılmış bir hak mı yoksa verilmiş bir hak mı :)

  YanıtlayınSil
 2. Kolay gelsin, sesine sağlık diyelim.

  YanıtlayınSil
 3. Kolay gelsin, sesine sağlık diyelim.

  YanıtlayınSil
 4. Ses sizin kadar bizim için de çok önemli.
  Öğretmen hastalıklarının çoğu sesin çok kullanılması üzerine ortaya çıkar.

  YanıtlayınSil
 5. Ses allah vergisi iyi ise değerlendirmek lazım
  Bende ne ses, ne görüntü var Cem..
  Ama allah herkese mutlaka iyi bir yön bahsediyor ..ve mutlaka bir yanımız eksik oluyor..Hani diyorya sanatçımız türküsünde
  Herkesin bir derdi var durur içerisinde...

  YanıtlayınSil
 6. Ya o değil de, çok zor bir işiniz var. Tam ne tür bir alandasın tam bilemedim ama bankaların çağrı merkezlerindeki arkadaşlar ciddi psikolojik sorunlar yaşıyor çünkü karşı taraf (o da haklı aslında bir nebze) aranmaktan o kadar bıkmış ki, açıp yüzüne kapatanlar, küfür edenler, bağırıp çağıranlar.. Ben asla yapmadım, "çok teşekkür ediyorum, ilgilenmiyorum, iyi günler" diyorum çünkü karşındaki de ekmek parasını kazanmaya çalışan bir insan sonuçta makine değil ama malesef çoğu insan çok saygısız.. Ama sanırım senin alanın senin aradığın değil de seni arayanlar olduğu için daha saygılı insanlarla karşılaşıyorsundur umarım.. Çok zor yoksa, valla çelik gibi sinir olmadan yapılacak iş değil.. Kolaylıklar dilerim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Zaman zaman bizim sinirlerimizin de harap olduğu oluyor. Bir şekilde atlatmaya çalışıyoruz. Ama çok zor bir iş. Çok teşekkür ederim Öğrenen Anne.

   Sil
 7. Ha asıl diyeceğimi unuttum, hani opera sanatçılarının formülleri vardır ya, bal kekik (çiğ yumurta) falan, bak onu denemek iyi gelebilir ara sıra.. :)

  YanıtlayınSil
 8. Biraz hızlı ve kelimeleri yutarak konuşuyorum. Bu yüzden konuşurken karşımdaki insanların beni bazen anlamadıklarını fark ediyorum. Neyse ...
  Öyleyse, sesinize dikkate edin. Sizin için önemli ..

  YanıtlayınSil
 9. Ortak amaç, ekmek parası.
  Kimi sesiyle, kimi eliyle, kimi de ayağıyla.
  Emekçi olduktan sonra herkesin uzvu/yeteneği kendine göre önem kazanır.
  İşinizde başarılar...

  YanıtlayınSil
 10. İnsanlarla birebir uğraşmak çok zor iş. Bu sektörde çalışan herkese sabır diliyorum.
  Ben sesimle para kazansam muhtemelen 2 haftada iflası çekerdim. O kadar kötü anlayacağın :s

  YanıtlayınSil
 11. Ay Cem sesli kahkaha attım başlık ve içeriği okuyunca. Bende sesimle TSM icra ederek para kazanmak isterdim ama hayaller hayatlar. Muhasebe-finansla kafayı yiyorum:)

  YanıtlayınSil
 12. Öğretmen de sesiyle para kazanıyor, sessiz anlat da görelim derdini:)) Burada sırf sesiyle para kazanmaktan bahsediyor tabi o ayrı:)

  YanıtlayınSil
 13. Hz. Allah herkesin bir yönünü daha güzel yaratmış. Kiminin sesini, kiminin fiziğini, kiminin aklını, kiminin de el becerisini. Herkes bir yerden çıkarıyor rızkını. Hayırlı olsun sizin işiniz de.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Osmanlı'nın doğuşu:Merhaba Söğüt

Facebook ve İnstagram'da aynı gönderiyi paylaşmak...

İstanbul'dan kaçış...