Bu aralar her muhabbetin sonu siyasete mi çıkıyor?

8 yorum

     Duygu Emanet, yazılarımdan birine yaptığı bir yorumda, “Alakasız kişilerin her konuşmasını siyasete bağlamasını hoş bulmuyorum” demiş. Bu yorumu hoşuma gitti. Her şeyi siyasete bağlama olayı gerçekten çok can sıkıcı bir hal aldı. Şimdi her konuşma siyasete çıkıyor. Siyasetse insanlar arasında huzursuzluk yaratıyor. Arkadaşlıkları bozuyor. İnatla siyasete girmemeye çalışmalı bu aralar.    

ZORAKİ DİPLOMAT…

     Deep’in, haftanın kitapları serisinin dokuzuncu bölümünde bahsettiği kitaplardan biri, Yakup Kadri’nin, Zoraki Diplomat kitabıydı. Kitaptan, Deep’in bu yazısı ile haberdar oldum. “Cumhuriyetimizin ilk yıllarını merak edenler için keyifli anılar” diye bahsetmiş kitaptan. Evet, o yılları merak ediyorum ben de. Kütüphanede denk gelirsem alacağım kitaplardan biri oldu bu da.

    

Yaşamdan Yazılar
Sizin gibi yazmayı seven bir Blogger. Yazılarımı okuyup beni daha yakından tanımak istersen bloğuma beklerim.

Benzer Yazılarım

8 yorum

 1. Sevmediğim kısım ünlülerin falan karışması. Sanki tarafını belli edip de adından söz ettirme çabası gibi geliyor. Pek samimi gelmiyor açıkçası. Çevremizde de var tabi, karşıt görüştekine hakaret eden. Ne biliyorsun o ortamda karşıt görüşten biri olmadığını. Daha konuşma adabını bilmiyorlar, bir akıllı kendileri sanki.

  YanıtlaSil
 2. bizim türk kültürü bu işte herkes siyaset, ekonomi, futbol, din bilimcisi :)

  YanıtlaSil
 3. Bu sebepten kuzenimle ve bazı arkadaşlarımla aram açılmıştı. Zaten böyle asabi, siyaset konusunda başka düşünceyi kabul etmeyen kişilerle karşılıklı konuşmak mümkün değil. Sadece kendi doğruları var. Kalemine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O yüzden tartışmaya girmemek en iyisi. Yorumun için çok teşekkürler.

   Sil
 4. Çok değil 20 sene önce de bu memlekette siyaset, bazı kesimler için zor bir yaşam vardı ama bu kadar değildi.. İnsanlar bildiğin nefret ediyor birbirinden:(

  YanıtlaSil

Yorum Gönder