Powered By Blogger

27 Eylül 2019 Cuma

5.8'lik İstanbul depremi ve Düzce'de yaşananlar...


     İşyerindeki sebilden şişeme suyumu doldurdum ve masama doğru yöneldim. İçeri girmemle beraber herkesin ayakta olduğunu gördüm. Herkes birbirine, “Deprem oldu, deprem oldu” diyordu. Tam deprem sırasında ayakta olduğum için depremi fark etmedim.

TELEFONLA KİMSEYE ULAŞAMAMAK…
     İş yerinde de ilk defa depreme yakalanışım bu ayrıca. Öğrendik ki İstanbul’da 5.8’lik bir deprem olmuş. O buraya yansımış. Herkeste bir tedirginlik oldu. Bazıları aşağıya inmek istedi. İstanbul’da yakınları olan onlara ulaşmak istedi. Ama ne mümkün. Hiçbir hat çekmiyordu. Tüm operatörler kilit olmuştu. Neyse ki Whatsapp üzerinden yakınlarından bilgi alabildiler.

İstanbul depremleri

İSİMLERİ KOCA AMA ALT YAPILARI ZAYIF OPERATÖRLER…
     Daha bu kadarcık bir depremde telefonlar pert oluyorsa, kimse kimseye ulaşamıyorsa durum vahim demektir. Halk olarak hadi biz hazır değiliz. Peki o koca koca telefon operatörleri de mi hazır değil? Demek ki hazır değillermiş. Umarım bugün yaşananlardan sonra gerekli önlemleri alırlar.

İSTANBUL’DA NELER OLUYOR?
     İstanbul’da daha birkaç gün önce 4,6 büyüklüğünde bir deprem olmuştu. Birkaç gün sonra da bu. İstanbul’da gerçekten neler oluyor? Bu akşam televizyonda dinledim. Büyük depremin öncüsü de olabilir, onunla hiç alakası da olmayabilir deniliyor.

Foto kaynak: haber3.com
    

20 yorum:

 1. Telefonların kitlenmesi ilginç oldu
  Bence ilgililer bu sorunu cozmeli

  YanıtlaSil
 2. Gerçekten depremden çok insanların birbirlerine ulaşamaması kaygı verici. Bu kadar reklam yapıp fos çıkmaları ne acı. Hepsi rezil oldu, umarım düzeltirler.

  YanıtlaSil
 3. Bende izmir de hiçbir şeyden haberim yokken şebeke gitmiş telefonum mu bozuldu diyordum kendi kendime.

  YanıtlaSil
 4. Hakkını helal et Cem ne olur ne olmaz :D

  YanıtlaSil
 5. ben de fark etmedim ya derste ayaktaydık anlamadık çevreden anladık. neyse, telekom bugün bir jest yapmış :)

  YanıtlaSil
 6. Telefon şirketleri sınıfta kaldı. Sonra da gb hediyesi veriyorlar:))

  YanıtlaSil
 7. 5.8 lik deprem oldu sadece.Hiçbir bina yıkılmadı ve telefon hatları çöktü.7-8 lik depremler olursa ne olacak düşünmek bile istemiyorum.

  YanıtlaSil
 8. Büyük depreme kadar en azından biraz(!) hazırlık yapılır umarım. Ben evde tektim ve çok korktum, evde çıkan gürültülerden dolayı daha fazla sallandığımızı düşündüm.

  YanıtlaSil
 9. Vuruyorlar alttan, yola gel diyorlar. Çıkan hala çıkıyor yoldan ama :)) Ne yapacaksın.

  Allah'ım yaşatmasın, uzak etsin inşallah. İstanbul'a çok yakın olmamama rağmen çok yoğun hissettim bende.

  YanıtlaSil