Birden herkeste siyah maskeler görmeye başladık. Peki koronavirüsten koruyor mu?


     Birden herkeste siyah maskeler görmeye başladık. Birden bire nereden çıktı bu siyah maskeler? Çok tercih edilmesinin nedeni yıkanabilir olmasıymış. Tamam, bu yanıyla iyi olabilir. Ama virüse karşı korumuyormuş. Bir tane haber bülteninde izledim. Hangisi olduğunu tam hatırlamıyorum şimdi. 

siyah maske koronavirüsten korur mu?
foto kaynak: sozcu.com.tr
     Yanlış bir kanal ismi vermeyeyim. Oradaki uzman siyah maskelerin kullanılmaması gerektiğini, bildiğimiz standart beyaz maskelerin kullanılması gerektiğini söyledi. Siyah maskeler, yapıldıkları kumaş nedeniyle koruyamıyormuş. Ayrıca bu maskeler genelde polenden falan korunmak için kullanılıyormuş.  

Yorumlar

 1. keşke virüsü sağ salim atlabilirsek çok iyi olacak

  YanıtlayınSil
 2. Etiket yapıyor ben farklıyım diye

  YanıtlayınSil
 3. Bunlardansa pamuklu kumaş maskeler yaygınlaşsa daha iyi olur. Hem yıkanabilirler hem de evimizdeki malzemelerle yapacağımızdan güvenilirliğinden emin oluruz.

  YanıtlayınSil
 4. Evet evet kızkardeşim hemşire, o da aynı şeyi söyledi. Kesinlikle korumuyormuş. Ticari amaçla fırsattan istifade üretilmiş bişey belli ki🙄

  YanıtlayınSil
 5. Şöyle bir ifade görmüştüm 'Diğer takılan maskelerden daha güzel duruyor.' güzel olması sağlıktan önemli mi?

  YanıtlayınSil
 6. Yani ekonomik ama etkili değil. Hep evde olduğumdan maskeler hakkında da bilgim yok. Şu günler bir bitse sağ salim sağlıkla.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Osmanlı'nın doğuşu:Merhaba Söğüt

Facebook ve İnstagram'da aynı gönderiyi paylaşmak...

İstanbul'dan kaçış...