Black Friday reklamlarından gına geldi...


     Black Friday reklamlarını görmekten gına geldi. Telefonda oyunu açıyorum. Reklam olarak bu çıkıyor. Televizyonda reklamlara bakarken yine buna denk geliyorum. Her yer indirim reklamlarına boğuldu. Gerçi söylendiğine göre bu kadar abartılacak bir reklam uygulamamış alışveriş siteleri. 

Black Friday

     İki gün önce rakamları arttırıp, iki gün sonra indirip yaptık diye ortaya çıkıyormuş firmalar. Bu alışveriş sitelerini kullanan arkadaşlarımın bizzat söyledikleri bunlar. Bu biraz enflasyonla mücadele kampanyasına benzedi. Aynı taktiği firmalar burada da uygulamışlar. Önce fiyatı çıkar, sonra indir, sonra da indirim yaptık de. Bu arada firmalar Black Friday yani kara cuma yerine, efsane cuma ya da şahane cuma demişler. En azından bu konuda hassasiyet göstermişler. Bu hassasiyet için tebrikler.

Foto kaynak: https://www.pexels.com/photo/brown-shopping-bags-5956/

Yorumlar

 1. İhtiyacım olmayan hiç bir şeyi, sırf indirim var diye almam. Bu gün de hiç alışveriş yapmadım.

  YanıtlayınSil
 2. Ticari oyunlar aldı başını gidiyor. Avm'ye film izlemek için hafta da bir giderim en az, kaç aydır dükkanlarda %50, %70 indirim yazıları görüyorum. Ürünü zaten 3 ay boyunca o fiyattan satıyorsan niye 3-4 ay boyunca camında %50 indirim yazısı durur ki.. Black Friday ürünleri de gerçekten o kadar efsane indirimli ürünler değilmiş, yıl içinde daha ucuza denk geldiği oluyormuş.

  YanıtlayınSil
 3. Herkes satışlarının artması için uğraşıyor ancak fiyatları 2-3 yerden kontrol etmeden sazan gibi atlamamak lazım.

  YanıtlayınSil
 4. Kriz var diyorlar bir de. Yok kardeşim kriz mriz. Bu dönemde de bişey almadım, almam. İhtiyacım varsa o zaman alırım o kadar.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İhtiyacı olmayan şeyleri alan insanlar o kadar çok ki. Seni tebrik ederim Nurcan.

   Sil
 5. Bence tamamen hassasiyet gösterip hiç indirim yapmasalardı daha iyi olurdu ki bu pek mümkün değil...

  YanıtlayınSil
 6. Bir de fiyatlar aslında o kadar da ucuz değil. Ürünlerin fiyatını arttırıp sonra indirim yapıyorlar. Bir öğrencim anlattı: Black Friday öncesi kek kalıbı alacakmış,ötelemiş. Black Friday indirimini duyunca hemen alayım demiş. Bir bakmış 30 liralık kek kalıbı 80 liradan 50 liraya düşmüş:)

  YanıtlayınSil
 7. Adam tenis topu fırlatma Makinesi almış . Sor bakalım tenis biliyor mu . Cins bu insanlar . Mağazacıydım bende biliyorsun . Ticari oyun hepsi

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tenis topu fırlatma makinesi mi? Alem bu insanlar ya :)

   Sil
 8. almadın mı ucuzluktan bir şey :))). Şaka şaka gerçekten indirim yapan firmaların listesi bile yayınlandı.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Osmanlı'nın doğuşu:Merhaba Söğüt

Facebook ve İnstagram'da aynı gönderiyi paylaşmak...

Luppo alan adam olayından sonra Luppo aldınız mı?