Başkanlık muamması bitmeli...

    Başkanlık sistemine geçecek miyiz, gecmeyecek miyiz? Artık bir an önce karar verilmeli. Ülkenin aklı buna takılı olduğu için ileriye rahat bakılamıyor. Herkes Başkanlık sistemine geçilip gecilmeyeceğini bilsin. Herkes gelecek için ona göre planını, programını yapsın.
         BAŞKANLIK VE EKONOMİ
     Bilinmezlik hiç bir zaman iyi değildir. Hem ekonomi için, hem de insan psikolojisi için. Başkanlığa geçilirse ekonomide ona göre adımlar atılır. Yok geçilmezse, ona göre atılacak adımlar farklı olur. Belirsizlik ekonominin en nefret ettiği şeydir. Yatırımcı önünü görmek ister.
            REFERANDUM VAKTİ
      Vatandaş olarak biz de önümüzü görmek istiyoruz. Artık bu Başkanlık meselesi daha fazla uzatılmamalı. Bir an önce referanduma götürülmeli. Ve en son karar merci halk kararını vermeli. Ben toplumda yeterince tartışıldığını düşünüyorum. Artık altyapı olarak hazır. Son hamlede referanduma gidilen dönemde olacaktır. Kimin eteğinde ne taş varsa herkes dökecektir. Bu tartışmalar vatandaşın son kararını vermede etkili olacaktır.
           BAŞKANLIK ÇEKİNCESİ
       Başkanlık sistemine dair çekincelerimiz var. Çekincesi olanlar arasında, Ak Parti'ye oy vermiş vatandaşlarimiz da var. Çekincenin en büyük nedeni: Başkanlık=federasyon algısı. Bunun sonucunda da bölünme endişesi. Bu nedenledir ki referandumda, "Yüzde yüz evet çıkar" diyemiyoruz. Ak Parti bunu göz önüne alarak, nasıl bir Başkanlık sistemi istediğini, ayrıntılı ve en sade şekilde halka anlatmalı.

Blog linki : yasamdanyazilar.blogspot.com


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Facebook ve İnstagram'da aynı gönderiyi paylaşmak...

Aşk 101 Osman karakteri eşcinsel mi?

Piri Reis'in dünya haritasında Deccal'in yaşadığı ada gösteriliyor mu?