Powered By Blogger

4 Aralık 2022 Pazar

Öleceğini öğrenen, ipini koparıyor...

Breaking Bad dizisinin ilk bölümünü izledim. Haluk Bilginer’in oynadığı Şahsiyet dizisini hatırlattı bana. Öleceğini bilen insanlar tüm zincirlerinden boşanıyorlar ve günah/sevap demeden ne istiyorlarsa yapıyorlar. Önlerinde hiçbir kural kalmıyor yani. Niye öleceğimiz bize söylenmeden önce istediklerimizi yapma cesaretini gösteremiyoruz? Burada anlatmak istediğim hayallerimiz tabi. Kanunsuz ve ahlaka, dine aykırı şeyler değil.

ARADA SENDEN DE SIKILIYORUM BE YOUTUBE…

Bugün, YouTube’da video izlemekten de sıkıldım. Hiçbir video izlemek istemedi canım. Zaman zaman oluyor bu durum. Çok sevdiğim içerikler olsa bile izlemek gelmiyor içimden. Bu arada YouTube’u, akıllı televizyonlardan izliyormuş çoğu insan. Elinde imkan varken niye küçücük bilgisayar ekranından izlesinler ki zaten.

YÜREK DAĞLADIN BE ÖMER…

Kardeşlerim dizisinde Ömer’in babaannesi yani Sevgi Teyze hayatını kaybetti. Ömer’in babaannesine olan vedası yürek dağladı. Gömülmesini de çekmişler. Mezara konulan tahtalarına kadar. O an bir kez daha söyledim: “Dünyada ölümden başkası yalan” diye.

BU DİZİNİN SIRRI NE?

Yalı Çapkını dizisi adından bahsettirmeye devam ediyor. Bu dizinin bu kadar izlenmesinin sırrı ne hala çözebilmiş değilim.

ARKA SOKAKLAR YERİNE ÖRÜMCEK ADAM…

Arka Sokaklar’ın ara verdiği iki hafta oluyor. Kanal D, iki haftadır Örümcek Adam serisini yayınlıyor. Arka Sokaklar bakalım ne zaman geri dönecek?

AZALTAMADIKLARIMIN LİSTESİ…

Hala ekmeği, çayı ve şekeri azaltamadım. Bazı günler çok iyi gidiyorum ama devamını getiremiyorum.

21 yorum:

 1. yalı çapkını tutuldu gerçekten de sanırım

  YanıtlaSil
 2. Breaking Bad dizisini merak ediyorum:) öleceğini bilmek daha olumlu duyguları da beraberinde getirebilir...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman ilk fırsatta izleyin bence :) Olumlu duyguların dışında olumsuzları da getiriyor bu dizide :)

   Sil
 3. Breaking Bad dizisini hiç izlemedim, daha doğrusu yabancı dizilerle aram iyi değil Friends dışında:)))
  Yalı Çapkını'nı ben de izliyorum, başrolde oynayan kişiler çok iyi uyum sağlamış ve Mert Ramazan Demir'in tavırları komik ve samimi geliyor:)
  Kardeşlerim mezar sahnesinde kötü oldum ben de.
  Ekmeği, çayı, şekeri azaltma konusunda tam bir karar vermen gerekiyor sanırım, arada kaldığın zaman yemeye devam ediyorsun. Ben İstanbul'a gitmeden ekmeği tamamen kesmiştim, tabii oraya gidince bozuldu kural, şimdi az yemeye çalışıyorum. Çay çok içmem, hava soğuk olduğu için şimdi aklıma geliyor, günde 3 bardağı geçmez, zaten akşamları kocaman kupada içince kaç bardağa denk geliyor bilemiyorum:) Çayı şekersiz içerim yıllardır, şimdi şaşırıyorum kendime, nasıl o zamanlar şekerli içiyormuşum, tadı şekersiz çok daha güzel, tam olarak alabiliyorsun tadını:) Tatlı konusunda kendimi frenlemem gerekiyor sadece:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Friends'i yarıda bırakmıştım. Isınamadım nedense :)
   Başroldekiler baya uyumlu dediğin gibi. Yoksa bu kadar reyting olmazdı :)
   Kardeşlerim mezar sahnesinde ister istemez kötü oluyor insan.
   Evet, tam karar vermem gerekiyor. Şekeri bırakanlar tıpkı senin gibi söylüyorlar. Kupada çay, üç bardağa denk geliyordu herhalde :) Tatlıya hayır diyemiyoruz :)

   Sil
 4. Bu arada yazmayı unuttum, Örümcek Adam iyi bir seçim bence, Arka Sokaklar olmasa da olur, hatta ilk filmini arkadaşlarla sinemada izlemiştim yıllar oldu tabii:) Televizyonda tekrar görünce sevindim:)

  YanıtlaSil
 5. Milyonlarca video seçeneği varken bile bazen izleyecek bir şey bulamıyor insan gerçekten :)

  YanıtlaSil
 6. Yalı çapkını oyuncuları çok başarılı sanırım o yüzden tuttu.

  YanıtlaSil
 7. breaking bad efsanee prison break gibi. pantene ödülleri yargı oleeey :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakalım devam edebilecek miyim diziye. Evet, Yargı aldı ödülü :)

   Sil
 8. Orayı eksik yazmışım aslında. Adam kanser olduğunu ve az bir ömrünün kaldığını öğreniyor. Ama adam, "Madem öleceğim" diyerek kanunsuz bir işe giriyor.

  YanıtlaSil
 9. Braking Bad ve Şahsiyet hakkındaki tespitin çok doğru bence de.

  YanıtlaSil
 10. Yavaş yavaş azaltmayı deneyin, daha minik değişimlerle. Yalı Çapkını dizisinin sevilmesinin sebebi olarak başrol kız ve erkeğin birbirine çok uymuş olması geldi aklıma

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, haklısınız. Minik değişimlerle. Evet, herkes ikilinin uyumundan bahsediyor.

   Sil
 11. Arada kaçamak yapmak iyidir :) Aile içi karışıklıklar çok işi yapıyor biz de. Yorumun için ben teşekkür ederim.

  YanıtlaSil