Aşk olmadan olmuyor

Olmuyor be olmuyor.Sevmeden olmuyor...Sevilmeden olmuyor...O sevmek yok mu sevmek...İnsana öyle bir yaşam enerjisi katıyor ki...Derlerdi de inanmazdim...Insan kendini bir dağı yerinden oynatacak kadar güçlü hissediyor...Öyle güçlü bir duygu işte...Hayat toz pembe oluyor...Başına ne dert gelirse gelsin hepsiyle basa çıkabilecek gibi hissediyorsun kendini...Hayatina anlam katmis oluyorsun...Sabah kalkmak, ise gitmek için bir nedenin oluyor...Insani tamamen hayata bağlıyor yani daha ne olsun...Cirkinliklerle dolu su dunyada en güzel şey bence aşk...
      Düşünün ki sevince böyle muhteşem duygular yaşayan biri bir ayrılık halinde nasil dünyanın en berbat duygularını yasar...Dag dedik,toz pembe hayat dedik,her türlü dertle basa cikabilmek dedij...Bir de bunların tersini düşünün. ..Nasıl,birinin bu duyguları yaşadığını bilmek bike ürkütücü değil mi?Dileyelim ki kimse bu kötü duyguları yaşaması n...Ama cogumuz yasamisizdir...Ben de yasadim.
            İnsan öyle kötü öyle kötü oluyor ki...Ne yediginden anliyor insan ne de ictiginden...Öyle ortada ruh gibi dolasiyorsun. ..Hep o eski mutlu anlar geliyor aklına. ..Tekrar tekrar yaşayıp duruyorsun onları...Uyanikken yetmiyor...Uyurken bu sefer ruyanda devam ediyor depresyon. ..Ama tamamiyle geçmiyor o yara...Sadece kabuk bağlıyor. ..Her zaman içinde bir sizi olarak kalıyor. ..Ara ara hatirliyorsun onu...Belki bir söz. ..Belki bir davranış. ..Belki bir koku. ..Evet bir koku.
          Her seye rağmen hayat devam ediyor. ..Zor da olsa kalkiyorsun ayağa. ..Her seye rağmen yeniden sevmeye ve sevilmeye hazirliyorsun kendini.

Yorumlar

 1. O sizin dediğiniz sadece kendini tek bir kişiye bağlamaktır.
  Kimse sizin için mecburi istikamet olmamalı.

  YanıtlayınSil
 2. Birini severken iyi veya kötü bu duyguları hepimiz yasiyoruz. Önemli olan bir ilişkiden çıktıktan sonra yeniden baslayabilmek. Yazimin sonunda da buna deginiyorum. Yani mecburi istikameti bırak artık diyorum :)

  YanıtlayınSil
 3. Hayat bu işte. Bize düştüğümüz yerden kalkıp ilerleyebilme imkanı veriyorsa ne güzel. Nokta koyanlardan olmadıkça bence aşk, karşılıklı anlayış ve sevgidir.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kalkıp devam ediyor insan ama o süreci atlatma süreci baya zor oluyor.

   Sil
 4. Sevelim sevilelim Cem. Evlilik ne zaman? :)

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Facebook ve İnstagram'da aynı gönderiyi paylaşmak...

Blog sayesinde iş bulmak...

Clubhouse gibi yeni fikirler lazım bize...