Powered By Blogger

25 Mayıs 2020 Pazartesi

Artık daha da kısa yazıyorum blog yazılarımı...


     100 kelime yazarken bana çok kısa yazıyorsun diyorlardı. Şimdi 50 kelime ve altı yazdığımı görseler, “Kardeşim sen hiç yazmıyorsun ki” derlerdi herhalde. Her gün yazmaya çalışınca mı böyle oldu bilmiyorum. Artık 100 kelime bile yazmak istemiyorum. Ne anlatmak istiyorsam lafı fazla uzatmadan hemen yazıp çıkmak istiyorum.

12 yorum:

 1. Kısa ve anlamlı yazabilmek büyük bir yetenektir Cem. Bir de bana bak, uzattıkça uzatıyorum, hep aynı kısırdöngüsel düşünceler içinde kayboluyorum :)
  Fakat bir de şu var. Siz Instagram nesli, bizse basılı yayın nesliyiz. Dikkat sürelerimiz, odaklanma sürelerimiz çok farklı. Yeni nesil bilgiye hızla ulaşmak istiyor, oyalanmamak, öze en kısa yoldan ulaşmak. Bizse sanırım dağınık bir nesiliz, oyalanmak, gecikmek, iki adım ileri bir adım geri..
  hangisi doğru ben de emin değilim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nesiller üzerine harika bir tespit bence :) Bende senin gibi uzun yazanlara özeniyorum işin tersi :)

   Sil
 2. Sahi böylesi daha mı iyi. Ben nedense yapamıyorum. Yazmadığım zaman yok gibi fakat bloğa atmayı düşünmeyebiliyorum. Bu nedenle de bloğum düzenli yazdığım bir yer olamıyor. Her gün düzenli yazmak mı yoksa ilham gelmesini beklemek mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu soruyu bende çok düşündüm :) İlham gelmesini beklediğim zaman blog bomboş kalıyor. Buna gönlüm elvermedi ve yazdım. Ama sonuçta blog senin. Gönlün nasıl rahat ediyorsa. Önemli olan senin isteğin.

   Sil
 3. Maalesef 200 kelimeden fazla okuyan yok...
  Bende yazili gorsele bu yuzden basladim alta kisa yazi...bu sekilde daha iyi okunuyor

  YanıtlaSil
 4. Hocam ben de ne zamandır içerik paylaşayım diyorum ama bir türlü yazamıyorum. Bazen insanın uğraşası gelmiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen kardeşim. Ama bir kere alıştığın zaman gerisi geliyor. Belli bir konuda yazmana gerek yok. İçinden ne geliyorsa yaz.

   Sil
  2. Kısa hikayelerin çok iyi ya 👍

   Sil
 5. O bende de oluyor, nedense lafı çok uzatmak istemiyorum, bunaltıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çağın gereği herhalde. Hemen olsun bitsin istiyoruz.

   Sil