30 Haziran 2022 Perşembe

Jelibon rezervi trolü...

     Ankara’nın eski belediye başkanı Melih Gökçek, “Adıyaman’da 6 milyar dolarlık jelibon rezervi bulundu” sallama tivitini gerçek sanmış. Ve bunu televizyonda dile getirmiş. Özellikle sunucu da uyarıyor, “Başkanım sahte olmasın bu haber” diyor. “Yok, yok gerçek diyor” o da. Twitter’da jelibon makarası dönüyor saatlerdir.

SHORTS VİDEOLAR TRENDLERDE…  

     Farkında mısınız? Son günlerde YouTube trendlerde shorts dediğimiz kısa videoları da görmeye başladık. “10 saniyelik video mu olurmuş!” diyordum zamanında. Ama gerçekten oluyormuş. Tekrar kısacık videoların popüler olduğu döneme girdik anlaşılan.

BÜYÜK BUDAPEŞTE OTELİ HÜSRANDI BENİM İÇİN…

     Hikmet Anıl Öztekin’in önerdiği Büyük Budapeşte Oteli’ni izlemeye çalıştım dün. En fazla 40 dakika dayanabildim. Hiç benim tarzım olmayan bir filmmiş. İlk defa kendisinin önerdiği bir filmi beğenmedim.

 

12 yorum:

 1. Ah ah!! İşte görsünler kimler yönetimde.. :(

  YanıtlaSil
 2. Jelibon olayını instagramda görmüştüm de anlamamıştım olayı tam anlatmadıkları için. Çok lazım bir bilgi olmasa da şimdi öğrendim neymiş, teşekkürler. :)
  Bu kısa videolar tiktoka özgü sanırım. Bizim evdekiler izliyor. Benim oldum olası önyargım var şu ortama. Zaten kaydır gitsin tarzı videoları da benimseyemem muhtemelen.
  Büyük Budapeşte Oteli'ni izleyeli baya oldu. Filmin yönetmeninin tarzı öyle, farklı. O yüzden evet bence de alışılmışın dışında. Olay örgüsü düz değil ve kurgu absürt olabiliyor. Ama ben seviyorum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim :) Tİktok tüm dünyayı etkisi altın aldı resmen. Ben filmi sevemedim :)

   Sil
 3. jelibon iyiydi yaa bugün de devlet bahçeli nin konuşması var, şahabettin :)

  YanıtlaSil
 4. Ağlanacak halimize güldürüyorlar bizi. Jelibonu da çok severim. Şimdi her yediğimde aklıma gelecek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayat o kadar yoğun ki. Unutursun bu akışta. Aklına bile gelmez :)

   Sil
 5. Hocam jelibon işi gerçekten ciddi bir iş.. Çok güldük, eğlendik ama bunun gerçek olduğunu bu kadar ciddi anlatması, büyük seviye trollüğün, insanların neden kandırıldığının büyük ispatı..

  YanıtlaSil