Nihat Hatipoğlu'nu dinlerken...

12 yorum

     Dün gece sahurda Nihat Hatipoğlu’nu dinliyorum. “Çalmayacaksın, çırpmayacaksın, iftira etmeyeceksin, dedikodu yapmayacaksın” diye sıralayıp duruyordu. “Onlara dikkat eden kalmadı be hocam” dedim. Artık kimseye güvenmiyorum. İnsanların menfaatleri uğruna yapmayacakları şey kalmamış. Öteki tarafı düşünen yok artık. Lafa gelince hemen hemen herkes doğruları söylüyor. Ne olması gerektiğini biliyor. 

Nihat Hatipoğlu

     Hakka ve hukuka uygun olan nedir söylüyor. Ama iş icraata geldiğinde herkes kendine yontuyor keseri. Haklı olan değil güçlü olan kazanıyor. Bu insanların içinde nefes alamaz oluyorum. Menfaatleri uğruna  her şeyi yapan insanları gördükçe midem bulanıyor. Zaman geliyor bu koskoca dünya insana zindan oluyor. Ama tüm bunlara rağmen yaşamaya çalışıyoruz işte. Bu tip insanlardan ve bu tip haberlerden uzak durarak.

Foto kaynak: https://unsplash.com/photos/s-oYKvc2qPs

Yaşamdan Yazılar
Sizin gibi yazmayı seven bir Blogger. Yazılarımı okuyup beni daha yakından tanımak istersen bloğuma beklerim.

Benzer Yazılarım

12 yorum

 1. Hayatın çirkin yüzlerini temsil eden o insanlar kıyamete yakın artacak, kötülükler kan kusacak... Şimdi böyleyse o zaman-ı düşünmek istemiyorum bile.

  YanıtlaSil
 2. Bu da olması gereken bir şey. Hz. Allah izin veriyor, bu kötülükler oluyor. Bir hikmeti vardır, anlayamasak da.

  Dünya zindan oluyor müslümanlara. Zaten olması gereken de bu. Eski kitapları okuyorum bazen. Acaba insanlar o zamanlar daha mı iyiydi diye. Yok. O zamanlarda da binbir türlü kötülükler var yine. Halimize hamd edelim. Hz. Allah akibetimizi hayr eylesin.

  YanıtlaSil
 3. Maalesef jnsanlar hakkında pozitif düşünmek gittikçe zorlaşıyor. Herkes aynı değil tabii ama eskiden karşımıza bir iki ters insan çıkarken artik sürekli koruma halindeyiz nereden zarar geleceği ni bilemiyoruz.

  YanıtlaSil
 4. Hani bir söz vardır 'aslında özünde iyi insan' diye. Herkes özünde 'kendince' iyidir zaten. Hatalı kişiye sorsan 'kendince' haklı olduğu bir ton şey sıralar. Bazıları pişkin oluyor, o ayrı tabi. Ama diyeceğim o ki, önce herkes kendini 'gerçekten' görmeli bence. Zaten günümüz toplumlarında yaşam biçimleri de iyice materyalist bir hal aldı. Duygu yok. Bencillik hat safhada. Hal böyle olunca bahsedilen erdemler de olmuyor. Üstelik herkes de söz var, icraat yok. Millet imaj derdine düşmüş. Daha bir vasfı, şu hayata yararı olmayan gırla insan küçük dağları ben yarattım havalarında geziniyor ortalıkta. Komik görünüyor aslında ama üzücü ve bazen sinir bozucu da oluyor tabi. Bir de Nihat Hatipoğlu'na gelen sorular genelde hep gereksiz oluyor gibi. Sanki insanlar televizyonda birilerine laf sokmak adına soru soruyorlar gibi bir hava oluyor. Garip.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, haklısın. Bazen de gırgır olsun diye soruyorlar.

   Sil
 5. çok doğru sözler,en iyisi dediğiniz gibi uzak durmak..😊

  YanıtlaSil
 6. Doğruyu bilmek yetmiyor, yaşamak gerekiyor...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder