Çok çalışmak, başarıyı garanti etmiyor...

14 yorum

*Çok çalışıyorsunuz diye hedefinize ulaşma garantisi yok. Ama bize söylenen böyle değildi sanki. Çok çalışırsak kesin hedeflerimize ulaşırız şeklinde kodlandık hep, yanlış mı? Kendimizi nasıl programladığımıza dikkat etmemiz lazım işte.

*Atv’de, Gül Masalı dizisini izledik.

*İngiltere milli futbol takımında forma giymiş futbolcunun adı, Salako olur mu? Olurmuş.

*Ağustos’un, 15’i yaz, 15’i kış derler. Biz şimdi kış bölümüne mi girmiş olduk.

*Kulaklarım çınlıyor. Yine kim lafımı ediyor.

*Kardeşim patatesi yuvarlak bir şekilde kesip kızartmış fritözde. Klasik uzun kesime göre böylesi daha lezzetli geldi bana.

*Atv’de yeni bir dizi başlayacakmış. Ama başrolünde Berk Oktay oynayacakmış. Hoşlanmıyorum bu adamdan nedense.

*Kendime çok sinir oluyorum. Yapmam gereken şeyleri öyle bir erteliyorum ki. Kırmızı kar ne zaman yağarsa anca o zaman yapacakmışım gibi bir erteleme bu.

*Ben 1987 doğumluyum. Buna göre Y kuşağı oluyormuşum.

*Mavi önlüklü, okul önünde sınıfça çekilmiş fotoğraf gibisi var mı? Ne zaman böyle bir fotoğraf görsem hemen kendi sınıfım gelir aklıma. O güzel günler.

*İzel, Çelik ve Ercan yıllar sonra yine bir araya gelmişler. Müzik kariyerlerine bakınca bence zamanında ayrılmaları iyi olmuş. Kendi başlarına efsane şarkılar yapmışlar çünkü.

*İçimizdeki yaralı çocuğu nasıl iyileştirebileceğimize dair bir YouTube videosuna denk geldim. Acaba benim içimde de yaralı bir çocuk var mı? Şu videoyu bi izleyeyim en iyisi.

 

Yaşamdan Yazılar
Sizin gibi yazmayı seven bir Blogger. Yazılarımı okuyup beni daha yakından tanımak istersen bloğuma beklerim.

Benzer Yazılarım

14 yorum

 1. Çalışmak önemli ama malesef hayatta başka değişkenler de var. Hilelere başvuranlar, adam kayıranlar da var. Maddi yetersizlikler, manevi destek eksikliği de var. Var da var. :) Yine de bazılarının çalışmak dışında yapabileceği bir şey yok. Bence, malesef.
  Berk Oktay hakkında bir düşüncem yoktu ama Yasak Elma'daki karakterini izledim ve izledikten sonra kendisini istemsizce oradaki karakter olarak görüyorum. :)) İyi bir karakter değildi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Var da var :) O varları yeni değişkenleri çok iyi anlatmışsın :) Bir karakter birine yapışınca böyle dezavantajları da oluyor.

   Sil
 2. 70li yıllarda doğanlar hangi kuşak oluyor acaba. X mi? :)

  YanıtlaSil
 3. salako yani ingilizce isim mi bu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olabilir de sonradan İngiliz olmuş biri de olabilir Deep :)

   Sil
 4. Temanızı değiştirmişsiniz :)) Herkesin derdi kendini ertelemek bence. Önemli olan küçükte olsa o zinciri kırmak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu aralar tema değiştiriyorum devamlı. Bakalım nerede duracağım :) Zinciri kırmaya bir yerden başlamak lazım. Küçük de olsa. Haklısın :)

   Sil
 5. Hocam bende siyah önlüklü yaş grubundanım:) Kıyafet zorunluluğu ne tuhaf bir şeydi.. Ortaokulda takım elbise giymek, bugünler için iyi mi oldu yoksa kötü mü halen karar veremiyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Takım elbise giymeyi severdim hocam ben :) Ama sen de ters etki yapmış bu günler için galiba :) Olur hocam. Zevkler ve renkler tartışılmaz.

   Sil
 6. Hedefler de yanlış bence, çünkü bize şöyle öğretildi hep üniversiteyi bi oku da... Eeee sonra? Sonrası kimse de yok, oku da ne oku mesela? Sırf okumuş olmak için okunan bölümler asla yapılmayan meslekler var.
  Naçizane bu son tema bi değişikli olmuş. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üniversiteye bakış açısı da değişmeli. Çok doğru söylüyorsun. Çok teşekkürler :) şimdilik benim de hoşuma gitti bu tema.

   Sil
 7. Eskiden çok çalışmak hakikaten de bir şeyleri garantiliyormuş, o günlerden kalma bir söz bence :)
  Ağustos'un son 15'i artık kesinlikle kış değil, hatta küresel ısınma sağ olsun ekim ayına uyarlayabiliriz bu sözü :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O günler gerçekten öyleymiş :) Küresel ısınma mevsimleri karman çorman yaptı :(

   Sil

Yorum Gönder