Sıkıldım...


     Sıkıldım artık toplumsal barışa ihtiyacımız var laflarından. Bir olmalıyız laflarından. Bunlar sıkılacak şeyler mi? Tabi ki değil. Ama bunlar ağızlarda sakız edildi. İçleri boşaltıldı. Artık inanmıyorum bu sözlere. Çoğu kişinin  de inandığını zannetmiyorum.

     *Kraldan çok kralcı olanlardan gına geldi artık. Esas üzücü olan bunlar değil. Esas üzücü olan: Kralların bu yalakalara arka çıkması. Bunu hayatın her alanında düşünün. Gerçekten öyle değil mi?

sıkıldım

     *Ortaya çıkıp abuk sabuk konuşanlardan. Daha bugün küçük kıza istismarla ilgili bunları aklayan açıklamalar olmuş. Sırf bu açıklamalar nedeniyle kanuni işlem yapılmalı. Çünkü bunlar protestodan falan anlamıyorlar. Ancak böyle anlatılabilir düşündüklerinin ne kadar çirkince olduğu.

     *Sıkıldım. Her gün ardı ardına gelen tecavüz, kadına şiddet, cinayet vb. haberlerden.

Foto kaynak: https://unsplash.com/photos/9VPtNW84vGI


Yorumlar

 1. söylenen sözler, hep tahrik edici, insanları galeyana getirici.sonrasında olanlarda da su gibi üste çıkabiliyor bu sözleri söyleyenler. insan olabilmek çok büyük bir meziyet! gün geçtikçe ayrıştırılıyoruz, birbirimizden kopartılıyoruz ama farkına varamıyoruz.

  YanıtlayınSil
 2. Üst üste geldi olaylar, herkes aynı şeyleri hissediyor inan...

  YanıtlayınSil
 3. Hepimiz çok yorulduk.Bizimde müreffeh ülkelerde ki gibi rutin ve sıkıcı(!) hayatlardan sıkılacağımız günler gelecek mi ki ?

  YanıtlayınSil
 4. Haklisin. Insan kendi kabuguna cekilmek istiyor. Günlerdir yazi bile yazmadim sogudum her seyden.

  YanıtlayınSil
 5. pek düzelecek gibi durmuyoruz yaaa :)

  YanıtlayınSil
 6. Çok vahim ve korkunç bir durumdayız ...

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Osmanlı'nın doğuşu:Merhaba Söğüt

Facebook ve İnstagram'da aynı gönderiyi paylaşmak...

İstanbul'dan kaçış...