Powered By Blogger

23 Kasım 2017 Perşembe

Bloğumu kimseyle paylaşamam...

     Bloğunun popüler hale gelebilmesinin yollarından biri olarak konuk yazarlık önerirler. Ya çok popüler bir bloğa konuk yazar olacaksın ya da bloğuna birini konuk yazar ya da misafir yazar olarak kabul edeceksin. Ben ikisine de karşıyım. İlk önce konuk yazarlık meselesini ele alalım. Ben, kişisel bir blog yazarıyım. Yani belli bir konu üzerine yazmıyorum. 

Blog

     Yazdıklarım tamamen benim içimden geçenler. Kimi zaman da argo da yazabiliyorum. O yüzden benim üslubum konuk olduğum kişinin üslubuyla uyuşmayabilir. Konuk olacağım blog, kişisel blog olsa bile. Peki kendi bloğuma başkasının bir yazı yazmasını ister miyim? İstemem. Çünkü ben bloğumu kimseyle paylaşamam.

     Yanlış anlaşılmasın. Bencillikten dolayı değil. Ya da kimsenin yazısını benim bloğuma uygun görmediğimden değil. Benden çok daha iyi yazanlar var. Ki onları da takip ediyorum zaten. Burada anlatmak istediğim büyüyü bozmamak. Bloğumda sadece benim cümlelerim var. Hepsi bana ait. Bir başkasının duygu dünyasının eklenmesini istemem. 


Foto kaynak: https://www.pexels.com/photo/iphone-notebook-pen-working-34123/

14 yorum:

 1. Ben alırım konuk ya misfirperverim :) şaka bir yana kendi şahsi düsncen kimsenin bir şey demeye hakkı yok zaten

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen gönlü geniş bir insansın, seviyoruz bu özelliğini :) Yorumun için teşekkür ederim.

   Sil
 2. Herkesin kendi düşüncesi saygı duymak lazım...

  YanıtlaSil
 3. Tabi sizinki de güzel bir bakış açısı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eyvallah kardeşim :) Yorumun için teşekkür ederim.

   Sil
 4. Herkesin bloğuna kimse karışamaz :) Bende aynı fikirdeyim. O zaman benim blog yazmamın anlamı ne. Ama ben ne zaman böyle beylik laflar etsem önüme gelir. Yani bir gün bir yerde konuk olarak görürsen şaşırma :)

  YanıtlaSil
 5. Bloğuma yer alan konularla çok tezat olmayacaksa konuk yazarlık olayını seviyorum. Hem blog sahibi için farklı bir nefes olur hem de kendini tanıtmak isteyen bloglar için bir fırsat.

  Burada en önemli nokta çizginizin benzer olması sanırım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kilit nokta orası: Çizginizin bir olması. Yorumun için teşekkür ederim.

   Sil
 6. Kişisel blogta gerçekten konuk yazar olayı garip biraz..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bana da öyle geliyor. Yorumun için teşekkür ederim.

   Sil
 7. Ben çok faydalı olacağına da inanmıyorum başka blogda yazımı okur geçer gider yani aa kimmiş bu bir bloguna gideyim der mi pek sanmıyorum

  YanıtlaSil