Amerika'daki protestolar sizce ırkçılığı bitirir mi?


     Amerika’daki ırkçılık karşıtı gösteriler sizce amacına ulaşır mı? Belki olay yerindeki tüm polislerin yargılanmasını sağlayabilir. Belki en azından bu olay için adalet sağlanabilir. Peki bu olaylar ırkçılığı bitirecek mi? Hayır. Gün gelip bu gösterilerde bitecek. Yine her şey eskisi gibi olacak. Irkçılığın kafalarda bitmesini sağlamalı. Bu benim görüşüm. Sizce bu ırkçılık karşıtı gösteriler ırkçılığın sonunu getirir mi?

Yorumlar

 1. Aynen dediğin gibi bu da bitecek ve herkes kendi yoluna gidecek..😊

  YanıtlayınSil
 2. Bunca yıldır bitmemiş, sanmıyorum ki bu olaylarla bitsin.. Hiç olmaması gereken birşey oysa.. En azından bir farkındalık sağladığını, biraz da olsa bu konudaki katı çizgileri yumuşatacağını düşünüyorum.
  Ama korkarım sadece bir süre🤔

  YanıtlayınSil
 3. Yeri geldiğinde ne de güzel 21. yüzyılın 'Bilgi, İletişim ve Teknoloji Çağı'nda yaşıyoruz değil mi? Ama hala daha bu Orta Çağ zihniyeti hakim. Bir insanı doğuştan getirdiği özellikler nedeniyle ötekileştirmenin hiçbir mantığı olamaz. Bu gösteriler belki anı kurtarabilir. Ama dediğiniz gibi kafalarda bir şeyler çözüme kavuşmadıkça geleceğe uzanması zor gibi. Çünkü yıllarca aynı film oynayıp duruyor, her konuda. İnsanlar kriz anlarını atlatır atlatmaz en başa sarıyorlar, aynı hataları ve yanlışları yapıyorlar. Malesef gerçek bu.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Orta Çağ zihniyeti hakimiyeti yorumunu çok beğendim. Dediğin gibi anlık işe yarayacak. Oda belki.

   Sil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Osmanlı'nın doğuşu:Merhaba Söğüt

Facebook ve İnstagram'da aynı gönderiyi paylaşmak...

İstanbul'dan kaçış...