Sıkıldım artık insanlık ölmüş muhabbetinden....

16 yorum
insanlık öldü
foto kaynak: unsplash.com

     Siz de sıkılmadınız mı millet bu muhabbetten? İnsanlık çoktan öldü ve gömüldü. Her yaşanan kötü olayda boşuna insanlık ölmüş demeyin bence. İnsanlığın çoktan öldüğünü kabul edin ve yaşananlara o gözle bakın. Ben uzun süredir o gözle baktığım için yaşanan kepazeliklere hiç şaşırmıyorum. Çünkü biliyorum insanlık çoktan öldü ve gömüldü.

Yaşamdan Yazılar
Sizin gibi yazmayı seven bir Blogger. Yazılarımı okuyup beni daha yakından tanımak istersen bloğuma beklerim.

Benzer Yazılarım

16 yorum

 1. Eww. Karamsarlık, kolaya kaçmak arkadaşım... Ağızlara sakız oldu ama çiğnendikçe de güçleniyor. Artık yeter, deyip ya kabullenip ya da tamamen reddederek, yokmuş gibi davranarak yola devam etmenin zamanı. haklısın..

  YanıtlaSil
 2. Yurdum insanı iste, herkesin ağzına sakız olmuş. Neyse insanlık öldü zaten :)??

  YanıtlaSil
 3. Çok haklısın aslında ben de çok sıkıldım ama hiç şaşırmıyorum artık diyorsun ya, işte ben toplumun geneli için bu noktaya gelmiş olmamızdan dolayı endişeliyim daha çok biliyor musun🤔Alışmamalıyız, alışmak bir yerde kabullenmek kötüyü, acıyı, olumsuzu normalleştirme çabalarına teslim olmak gibi geliyor bana😔

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki eski zamanlarda, herkes her şeyi anında öğrenmediği zamanlarda, böyle karamsar olmuyordu insanlık. Ama artık her gün göre göre kayıtsızlık başlıyor ister istemez.

   Sil
 4. O diyor insanlık öldü,bu diyor insanlık öldü. Gerçekten sıkıcı. Herkesin ağzında ama bir de şu yöne bakalım insanlık öldüyse sende bir insansın,sen de çoktan öldün. Ölmesini istemiyorsan yanlış gördüğün şeye tepki gösterip, düşünceni düzgünce ifade ederek(karşı çıkılan olsan da), yere düşene tekme atıp insanlık öldü demek yerine elini uzatıp neden diğer insanlara ders vermiyorsun? Diyorum. Bu muhabbette olanlar da karşı çıkıyor tabi. Fakat sen bozulursan dünya bozulur çünkü dünyayı eliyle değiştirebilen tek varlık insandır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanlık öldü bunu bilelim. Biz yine insanca davranalım o ayrı.

   Sil
 5. İnsanlık öldü de, bazıları hortlatıyor insanlığı, aşırı iyi insanlar var, sınırları zorluyor:)

  YanıtlaSil
 6. Yaşayınca anlıyorsun yaşadıkların acıttıkça uzaklaşıyorsun bir ara acaba hatamı yapıyorum diye düşünüp geri dönüyorsun ince ince düşündükçe kalın kalın kopuyorsun
  cidden insanlık ölmüşmü

  YanıtlaSil
 7. ben artık hiçbir şeye şaşmıyorum

  YanıtlaSil
 8. bazı şeyleri değiştirme gücüne sahip olmamak çok kötü bence

  YanıtlaSil

Yorum Gönder