Powered By Blogger

25 Şubat 2018 Pazar

Sabahattin Ali, iyi ki doğdun...

Bugün Sabahattin Ali’nin 111’inci doğum günüymüş. Böyle büyük bir yazarın doğum gününde bir şeyler yazmadan olmazdı. Ben kendisinin bugüne kadar sadece 2 kitabını okudum. Kuyucaklı Yusuf ve Kürk Mantolu Madonna. Şimdi ise okumak istediğim bir diğer kitabı ise İçimizdeki Şeytan kitabı. Bir tane edebiyat sitesinde o kitaptan birkaç sayfasını okumuştum. Çok hoşuma gitmişti o birkaç sayfası.

Sabahattin Ali

     Sabahattin Ali bu toplumun içinden biri. Bunu kitaplarındaki diyaloglarından çok iyi anlayabiliyorsunuz. Tıpkı çok sevdiğim diğer bir yazar olan Orhan Kemal gibi. Eğer benim roman yazabilme özelliğim olsaydı tıpkı bu iki yazarımız gibi yazmak isterdim. Devamlı bu iki yazar üstüne çalışırdım. Sabahattin Ali iyi ki doğdun. İyi ki bu unutulmayacak eserleri hayatımıza kattın.

Foto kaynak: https://www.pexels.com/photo/yellow-and-red-heart-knot-on-black-labeled-book-220314/

8 yorum:

 1. İyi ki doğmuş, güzel kitapları için ona müteşekkiriz. İnsanlar, yazarları vasıtasıyla birbirlerini anlamak imkanı bulur ve toplum bilincine sahip olurlar. Okumak bu yüzden çok önemli.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha fazla okuyan bir toplum olmak dileğiyle. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 2. Bizim edebiyatımızda felsefî yönüyle yeni anlaşılan yazar. İyi ki doğmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım en çok satanlar arasında son yıllarda onun olmasının sırrı yeni anlaşılması. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 3. İyi doğmuş,eline kalemi almış Kürk mantolu madonna isimli kitabı ile tanıştım yazarımızla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim tanıştığım kitap Kuyucaklı Yusuf’tu. Kürk Mantolu Madonna’yı yakınlarda okudum bende. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 4. Ben de Kuyucaklı Yusuf ve Kürk Mantolu Madonna’yı okudum. Çok da beğendim. Allah rahmet eylesin. Teşekkürler, sayenizde tekrar yad etmiş olduk.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende ikisini çok sevdim. Bu güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil