8 Ekim 2020 Perşembe

Şikayet ettiğimiz dizileri reyting birincisi yapmak...

     Toplum olarak ahlaki çöküntüden dert yanarız. Ama buna rağmen gidip ahlaki çöküntüyü anlatan dizileri reytinglerde bir numara yaparız. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Sizce bunun altında ne yatıyor olabilir?


ahlaki çöküş dizileri
foto kaynak: unsplash.com


FRAGMAN OLAYI SONUNDA BİTTİ…   

     Sadakatsiz dizisi sonunda başladı. Başlangıç fragmanını görmekten bıkmıştım artık. Birde fragman, ahlaki çöküntünün zirve yaptığı bir fragmandı. İçimi karartıyordu. Fragman çıktığında başka bir kanalı açıyordum.


KEDİLER BİZİ, İRİ KEDİ OLARAK GÖRÜYORLARMIŞ…

     Bir tane YouTube videosunda izledim. Kediler bizi ayrı bir ırk olarak değil, iri kediler olarak görüyorlarmış. Bana biraz saçma geldi. Ama adam da söyledi zaten. Bunlar bilimsel araştırmalar. Kedilere işin gerçeğini sorup öğrenemeyeceğime göre. Şimdilik böyle kabulleneceğiz.

 

12 yorum:

 1. Kedilerin bizi iri kedi olarak görmesi ilginç :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Akşam benim çocuklara söyledim baba gerçekten mi diyorlar :)

   Sil
  2. Onların daha da bi garibine gitmiştir tabi :)

   Sil
 2. Sadakatsiz bence o kadar da ahlaki çöküntü yapacak bir dizi değil. Ne diziler var şimdi ona bakarsak.. Diziyi de baştan sona izlemedim ama bir kısmını izledim. Zaten baştan sona izlediğim Türk dizisi çok çok nadir. Bu dizide de dilerim ana kadın karakter güçlü bir karakter olur. Ezilip büzülen, boyun eğen, erkek egemen kadın karakterlerden gına geldi bana. Kedilerle ilgili bilgi de ilginçmiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kadınlar biz erkeklere göre genelde güçlü oluyorlar be İlkay. Bakma biz fizik olarak güçlüyüz. Ama siz kadınlar karakter olarak güçlüsünüz.

   Sil
  2. Mesele o güçlü bu güçlü değil aslında. Kadın erkek değil de insan olarak, birey olarak her insanın kendine ait bir varlığı olduğunu hala tam olarak kabul edebilmiş değiliz malesef ki. Toplumda kadınlar daha çok baskı görüyor. Erkekler de görüyor. Ama zaten mesele cinsiyet değil. Cinsiyetler üzerine yüklenenler. Sosyal medyada erkek kadın ayrımcılığını cinsiyet üzerinden farklı yönlere çekenlere de rastlıyorum. Bu da saçmalık. Çünkü hicbir yere varamazsın o haklı bu haklı saçmalıklarıyla. Neyse konumuza dönersek, bu durum dizilere de yıllardır yansıyor. Erkek güçlüdür, sahiplenir bla bla. Pardon da kadın eşya mı? O adam olmadan yaşayamaz mi? O adam olmadan bir varlığı yok mu? Bu dizide o adam olmadan o kadın yaşayabilir umarım. Ask adı altındaki saçma sahneler abes kaçıyor çoğu dizide. -benim gözümde- Farkındalık sağlıyoruz bahanesi adı altında gösterilen kadına şiddet ve onurunu zedeleyici söylem ve eylemlerin yer aldığı sahnelerden bahsetmiyorum bile.

   Sil
  3. Kadına şiddetin babası var dizilerde.

   Sil
 3. Bence bizim insanımız, kaostan besleniyor dolayısıyla kaos içerikli hersey prim yapar:)
  Kediler hakkındaki bilgiyi de ilk kez sizden duydum, bizler de iri kedilerin oyle mi:) onların gözünde... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaostan besleniyoruz evet :) İri kedi. Evet. Onların gözünde :)

   Sil
 4. sadakatsiz, bu dizinin orjinalini izledim, kore versiyonunu yani, heycandan çatladım valla, kışın, aslında onun da orijinali ingiliz dizisi doktor foster yanii :)

  YanıtlaSil